Reklama

Lem na głosy. Będzie koncert z poezją znanego futurysty

Data:

- Reklama -

2021 był Rokiem Stanisława Lema. Suwalskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki „Viva Musica”, przy którym działa chór prowadzony przez Grzegorz Bogdana, postanowiło – co prawda z pewnym opóźnieniem – ale uczcić nieco inną dziedzinę aktywności twórczej pisarza.

Projekt „LEMoniada” będzie polegać na prezentacji wczesnej twórczości poetyckiej Stanisława Lema. Nie wszyscy pewnie wiedzą, że i w tym obszarze spełniał się twórczo autor „Solaris”.

– Mam wrażenie, że to poeta nieczytany. Zajął miejsce na półce z fantastyką – komentuje pomysłodawca projektu, Krzysztof Snarski, przewodniczący stowarzyszenia „Viva Musica”.

Mówi Krzysztof Snarski:

W listopadzie 2022 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Suwałkach usłyszymy efekty pracy chóru pod kierownictwem Grzegorza Bogdana, który odpowiada za warstwę muzyczną projektu. Na program złoży się 13 ilustracji chóralnych do wierszy z młodego okresu Stanisława Lema, którym towarzyszyć będą multimedia. To projekt o charakterze improwizacji. Trudno będzie nagrać płytę z tym materiałem, ale Stowarzyszenie Miłośników Muzyki „Viva Musica” już nie raz udowadniało, że dla chcącego nic trudnego.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

O tym, jak to dawniej świętowano

Obowiązkowo karp na stole, jako jedna z dwunastu potraw,...

Recenzja książki Ewy Zwierzyńskiej „Podlaska mozaika. Reportaże z raju – krainy błota i mgły”

Przyzwyczailiśmy się, że wydawnictwo Paśny Buriat regularnie wprowadza na...

Jak zaśpiewać Lema (foto, audio)?

"Romantyczny futurolog", jak Stanisława Lema określa dyrygent Suwalskiego Chóru...

W kalendarzu – spotkania, koncerty, pokazy filmowe

W nadchodzących dniach sporo się jeszcze wydarzy. Warto zajrzeć...
%d bloggers like this: