To już wieloletnia tradycja, że w długi majowy weekend w restauracji-pizzerii Rozmarino odbywają się różnorakie koncerty. Tak jest i w tym roku. Drugiego maja wielbicieli ciekawych brzmień zachwycił występ tria Skowroński-Waraksa-Krzesicki z gościnnym udziałem przyjaciół. Występ rozpoczął duet akordeonisty Piotra Skowrońskiego (kojarzonego także z zespołu Susz) z kontrabasistą, Mateuszem Waraksą. Po pewnym czasie doszedł do nich Krzysztof Krzesicki, znany przede wszystkim jako kapelmistrz Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna. W drugiej części wieczoru dołączyli Urszula Murawko (grająca na perkusjonaliach) oraz trębacz kubańskiego pochodzenia, Alexis Valles Delisle.

Jutro kolejny propozycja dla melomanów. W Rozmarino wystąpi skrzypek Jan Błędowski, muzyk swobodnie poruszający się w stylistyce rock, blues, jazz, współpracował w swojej długiej karierze m.in. z Czesławem Niemenem czy z grupą SBB. Na początku lat 70- tych założył grupę Krzak i od tamtego czasu do dziś uważany jest za czołowego skrzypka i kompozytora rockowej i bluesowej muzyki instrumentalnej.

W Rozmarino Jan Błędowski zagra ze swoją grupą, z którą od lat z powodzeniem koncertuje w USA, Europie i Polsce – specjalne miejsce zajmuje w niej amerykański gitarzysta Joe Tenuto, oprócz niego zespół tworzą muzycy polscy na stałe mieszkający w Niemczech. Cztery lata temu ten skład występował  już w Rozmarino.

Foto w postaci pokazy slajdów: Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj