Ponad stu światowej klasy sportowców weźmie udział w I edycji lekkoatletycznego mityngu Podlaskie Athletics Team, którego głównym partnerem jest Województwo Podlaskie. Zawody odbędą się 15 maja na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś w Suwałkach. Wezmą w nich udział medaliści olimpijscy oraz członkowie Team Podlaskie, m.in.: Wojciech Nowicki, a także Marlena Gola, Damian Czykier, Paweł Fajdek, Natalia Kaczmarek, Karol Zalewski, Patryk Dobek oraz wielu innych utalentowanych zawodników, którzy z dumą reprezentują Polskę na arenie sportowej.

Fot. Mateusz Duchnowski, źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Przed wydarzeniem odbyła się konferencja prasowa z udziałem Artura Kosickiego, marszałka województwa, organizatora mityngu oraz sportowców, m.in.: Marii Andrejczyk oraz Wojciecha Nowickiego.

– Podlaskie Athletics Team to nie tylko zawody sportowe o bardzo wysokim poziomie, ale przede wszystkim bardzo dobra promocja Województwa Podlaskiego. Historia tego wydarzenia sięga zeszłego roku, kiedy rozmawialiśmy z Marią (Andrejczyk – przyp. red.) i Marcinem (Rosengartenem – przyp. red.) o organizacji tego przedsięwzięcia. Udało się. Ubolewamy tylko nad tym, że Marii z nami nie będzie, ale myślę, że mistrzostwa Polski, na których będzie występowała, nam to zrekompensują – mówił Artur Kosicki. Mistrzostwa Polski odbędą się również w Suwałkach i Województwo Podlaskie także je wspiera.

Zawody w Suwałkach zostaną rozegrane w trzynastu konkurencjach lekkoatletycznych (m.in.: skoki, biegi, rzut młotem, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, a także biegi dla dzieci, dla osób z niepełnosprawnościami) i potrwa około dwóch godzin. Początek o godz. 13. Wstęp dla kibiców bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj