Reklama

Młodzież z III LO kontynuuje międzynarodowy projekt

Data:

- Reklama -

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, pod opieką nauczyciela Marcina Hościłowicza, współtworzy projekt edukacyjny finansowany ze środków Unii Europejskiej „From Game to STEM” w ramach programu Erasmus+.

Źródło: III LO w Suwałkach

Ideą przedsięwzięcia jest pogłębienie wiedzy z przedmiotów ścisłych, rozwijanie kompetencji kluczowych, pasji i zainteresowań uczniów, jak również poznawanie miejscowej kultury i oczywiście praktyczna nauka języków.

– Suwalska młodzież w przyjaznej atmosferze wykonuje powierzone im zadania, wdraża własne pomysły i tworzy wyjątkowe projekty. Przy okazji może zwiedzić wiele ciekawych miejsc, poznać wyjątkowych ludzi i skosztować regionalnych potraw. W pracę zaangażowanych jest wielu uczniów i nauczycieli III LO – komentuje nauczyciel, Marcin Hościłowicz.

Drugi etap projektu odbył się na terenie Hiszpanii w dniach 24-30.04.2022 r. Młodzież, pracując w grupach międzynarodowych, wykonała eksperymenty chemiczne na bazie oliwy z oliwek. Oprócz tego, uczniowie zwiedzili wiele miejsc, m. in. tłocznie oliwy, a także poznali miejscową historię i kulturę. Porozumiewając się w języku angielskim, poszerzyli swoją wiedzę w dziedzinie nauk humanistycznych i ścisłych.

Kolejne etapy projektu odbędą się w Serbii i Bułgarii. Po ostatnim, na platformie internetowej „Arduino”, ukaże się zbiór gier edukacyjnych.

Fot. III LO w Suwałkach

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Ostatnie „Słowo” Andrzeja Strumiłły

Artysta związany z Suwalszczyzną, którą pokochał i pozostał z...

Wkrótce można składać wnioski na wymianę pieców

To już 8. edycja Programu Ograniczania Niskiej Emisji –...

Suwalski muzealnik odznaczony Medalem Odzyskanej Niepodległości

Dr Krzysztof Skłodowski z Muzeum Okręgowego w Suwałkach odznaczony...

Są koncepcje, potrzebny głos mieszkańców

Park u zbiegu ulic Świerkowej i Nowomiejskiej miałby powstać...
%d bloggers like this: