Reklama

Radni zamierzają uwzględnić petycję mieszkańców z bloku przy ul. Raczkowskiej 185

Data:

- Reklama -

Chodzi o kolejną stację paliw, która miałaby powstać w sąsiedztwie bloku przy ul. Raczkowskiej 185. Pomysłowi sprzeciwiali się od początku mieszkańcy bloku, których ten problem bezpośrednio dotyczy. W sprawie może nastąpić zwrot – radni zamierzają wprowadzić zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego.

W styczniu pisaliśmy, że stanowisko mieszkańców poparł Radny Prawa i Sprawiedliwości, Bogdan Bezdziecki, który skierował wówczas do prezydenta Suwałk interpelację dotyczącą głosów sprzeciwu płynących z bloku przy ul. Raczkowskiej 185, a dotyczących właśnie planów budowy kolejnej stacji paliw. Radny prosił o dodatkową analizę sytuacji i zwracał uwagę, że blok znajduje się w strefie przemysłowej i już w tej chwili jego mieszkańcy są narażeni na wzmożony ruch pojazdów ciężarowych, zwiększony poziom hałasu i zanieczyszczeń.

Po kilku miesiącach, gdy już została opracowana opinia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku, Państwowego Inspektora Sanitarnego w Suwałkach oraz Dyrektora Zarządu Zlewni w Augustowie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, radni wracają do tematu. Żadna z tych instytucji nie uznała, że inwestycja będzie stanowiła dodatkową uciążliwość dla mieszkańców i że spowoduje przekroczenie dopuszczalnych norm środowiska. Inwestor został zobowiązany do „wykonania działań mających za zadanie zminimalizowanie oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko”.

W maju doszło do spotkania zespołu kontrolnego radnych z mieszkańcami bloku przy ul. Raczkowskiej 185, którzy wyrazili ponownie te same obawy – obietnica „zminimalizowania oddziaływania” widać ich nie przekonała. Na najbliższej sesji (w środę, 25 maja) Rada Miejska pochyli się nad petycją suwalczan. Radni zmierzają do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, aby „chronić mieszkańców i zapewnić im odpowiednie warunki życia” – chodzi o wprowadzenie ograniczeń co do możliwości prowadzenia działalności mogącej powodować uciążliwość mieszkańcom budynku przy ul. Raczkowskiej 185. Jednocześnie, trzeba pamiętać o tym, że Rada Miejska nie ma kompetencji, aby cofnąć wydane już pozwolenie na budowę.

Radny wspiera mieszkańców sprzeciwiających się budowie stacji paliw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zieleń i lasy na sesji Rady Miejskiej

Więcej terenów zielonych, zagospodarowanie rekreacyjnie okolic dużych osiedli, wyznaczenie...

Zmienili układ sił w Radzie Miejskiej, ale „nie chcą robić rewolucji”

Prezydencki klub "Łączą nas Suwałki" nie ma już większości...

Stypendia, monitoring karier, wsparcie mieszkaniowe. Radni dyskutują nad „Programem Rozwoju Przedsiębiorczości”

Grupa robocza przygotowująca projekt "Programu Rozwoju Przedsiębiorczości", na czele...

PKS Nova nie przywróci połączeń na trasie Suwałki – Warszawa. To się nie opłaca

Marcin Doliasz, prezes PKS Nova odpowiedział za pośrednictwem korespondencji...