W czwartek, 19 maja w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach rozpoczęły się: dwudniowa międzynarodowa konferencja dotycząca przesmyku suwalskiego i wojny hybrydowej oraz jednodniowe sympozjum naukowo-praktyczne poświęcone urządzeniom i systemom mechatronicznym.

Konflikt hybrydowy w Europie Środkowo-Wschodniej w kontekście możliwych implikacji geopolitycznych, militarnych i ekonomicznych to tytuł czwartej edycji konferencji odbywającej się co roku w PUZ i związanej z przesmykiem suwalskim. Tym razem uczestnikami wydarzenia są również pracownicy uczelni z Ukrainy (udział zdalny).

Z kolei sympozjum naukowo-praktyczne to okazja do wysłuchania prelekcji na temat nowinek technicznych z obszaru mechatroniki. Wydarzeniu towarzyszy wystawa firm, których przedstawiciele zostali zaproszeni do udziału w sympozjum. Jego uczestnicy będę mieli okazję wysłuchania wystąpień m. in. o  zdalnym nadzorze diagnostycznym na platformie wiertniczej Baltic Beta, transporcie autonomicznym czy robocie edukacyjnym.

PUZ w Suwałkach przygotowuje się do rozpoczęcia procesu rekrutacji, co nastąpi już 1 czerwca. Uczelnia cały czas rozbudowuje swoją bazę dydaktyczną – PUZ pozyskała 1 mln złotych na doposażenie pracowni studenckich. Pojawią się też nowe kierunki – ministerstwo wydało zgodę na realizowanie studiów magisterskich na wydziale politechnicznym na kierunku inżynieria produkcji i transportu; PUZ czeka na zatwierdzenie wniosków umożliwiających studiowanie na kierunkach położnictwo i pielęgniarstwo II stopnia.

Dawid Harasim, rzecznik prasowy PUZ w Suwałkach o wydarzeniach i rozwoju uczelni:

Fot. Niebywałe Suwałki

Sympozjum naukowo-praktyczne „Urządzenia i systemy mechatroniczne” w PUZ w Suwałkach

Konferencja naukowa „Przesmyk suwalski: Konflikt hybrydowy w Europie Środkowo-Wschodniej w kontekście możliwych implikacji geopolitycznych, militarnych i ekonomicznych” w PUZ w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj