Reklama

W Kinie konesera film „Gdzie jest Anne Frank”

Data:

- Reklama -

Najnowszy film Ariego Folmana – „Gdzie jest Anne Frank”, twórcy nominowanego do Oscara antywojennego „Walca z Baszirem”, będzie można obejrzeć w Cinema Lumiere we wtorek, 10 maja o godz. 18.30 – w cyklu „Kino konesera” pod naszym patronatem.

„Gdzie jest Anne Frank” to pacyfistyczny manifest – apel o solidarność z prześladowanymi. Porywająca wizualnie animacja „Gdzie jest Anne Frank” została stworzona, by łączyć: wyobraźnię z faktami, tradycyjne techniki z nowymi technologiami, przeszłość z przyszłością, a przede wszystkim – pokolenia. Zrealizowany na podstawie wydanego także w Polsce komiksu Folmana i Davida Polonsky’ego film zachwyci dzieci, rodziców i każdego miłośnika mądrej animacji. To niezwykle aktualna opowieść o tym, że każdy zasługuje na szacunek, ma prawo do godnego życia i bezpiecznego domu. W polskiej wersji językowej bohaterom użyczają swoich głosów wybitni aktorzy: Maja Ostaszewska i Maciej Stuhr.

Punktem wyjścia dla animacji Ariego Folmana jest oczywiście „Dziennik Anne Frank”, jedno z najważniejszych świadectw Holokaustu. Anne, ukrywająca się w Amsterdamie trzynastoletnia żydowska dziewczynka, kierowała swoje notatki do niewidzialnej przyjaciółki, Kitty. W filmie Folmana Kitty opuszcza karty książki, by w Amsterdamie z niedalekiej przyszłości odnaleźć Anne. I odkrywa, że choć co drugi szpital, most czy szkoła nosi tu imię autorki wojennych pamiętników, to miasto wciąż pełne jest uprzedzeń i ludzi, którzy muszą się ukrywać. W swojej niezwykłej podróży przez miejskie zaułki i historię rodziny Franków Kitty spotyka Petera, chłopca pomagającego uchodźcom. Łączy ich wspólna misja – wskrzeszenia ducha Anne Frank i przebudzenia sumień.

Ari Folman, syn polskiej Żydówki, która przetrwała Holokaust, w swoim najnowszym filmie powraca do tematu pamięci i traumy. „Gdzie jest Anne Frank” to animacja „żarliwa, przejmująca, zachwycająca wizualnie” – jak określił ją krytyk „The Guardian” – oraz idealnie trafiająca w swój czas. Na jej ostateczny kształt i przesłanie wpłynął kryzys uchodźczy z 2015 roku, który rozwiał złudzenie, że wojna, ucieczka i wykluczenie to doświadczenia na zawsze zamknięte w muzeach i na kartach podręczników historii. To głęboko humanistyczny film wzywający do pomocy słabszym, tolerancji i solidarności z każdym człowiekiem w potrzebie.

Film przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 10 roku życia.

W naszym konkursie, trwającym do 8 maja do godz. 20.00, 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na pokaz filmu GDZIE JEST ANNE FRANK w Cinema Lumiere. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Kto przechowywał pamiętnik Anne Frank? Kto zadbał o to, aby jej wspomnienia zostały opublikowane? Bilety wygrywają: Agnieszka Małka i mejlowy89@…

Pokaz filmu „Gdzie jest Anne Frank” w cyklu Kino konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

David Bowie w Cinema Lumiere. Wygraj bilety

Film "Moonage Daydream" przybliży nam geniusz Davida Bowiego, jednego...

MegaCena apartamentów

Promocja prosto od Racis Development. W ramach jesiennej promocji...

W Raczkach skarga na „Lichwę” – według radnych: bezzasadna

Wraca temat książki "Lichwa" autorstwa dr Miry Modelskiej-Creech. Tym...

„Śubuk” w Cinema Lumiere. Wygraj bilety

„Śubuk” to najnowsze dzieło producentów „Carte Blanche”, „Ostatniej Rodziny”...
%d bloggers like this: