Reklama

Andrzej Gołota odsłonił swoją tablicę z gwiazdą w Szelmencie

Data:

- Reklama -

W Alei Gwiazd – Polskich Olimpijczyków i Mistrzów Sportu przy WOSiR „Szelment” pojawiła się nowa tablica pamiątkowa. W środę, 15 czerwca odsłonił ją pięściarz Andrzej Gołota.

Gwiazda Andrzeja Gołoty, brązowego medalisty olimpijskiego z Seulu i mistrzostw Europy z Aten, mistrza Ameryki Północnej federacji IBF, czterokrotnego mistrza Polski w wadze ciężkiej, została umieszczona między tablicami Leszka Błażyńskiego i Jana Dydaka. Na uroczystość odsłonięcia własnej gwiazdy Gołota przybył do „Szelmentu” ze Stanów Zjednoczonych, gdzie – jak powiedział dziennikarzom – obecnie zajmuje się wychowaniem dzieci. Przyznał też, że bardzo rzadko spotykają go aktualnie „takie zaszczyty” jak ten dzisiaj.

Andrzej Gołota, zapytany o dobrą radę dla aspirujących sportowców, nie tylko pięściarzy, powiedział, że najważniejszy jest trening, „bo trening czyni mistrza”:

Aleja Polskich Olimpijczyków i Mistrzów Sportu jest inicjatywą Wojciecha Fortuny, skoczek – mistrz olimpijski i mistrz świata z Sapporo, od wielu lat mieszkający na Suwalszczyźnie. WOSiR „Szelment” Fortuna opiekuje się wystawą „Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk”, pozyskując nowe eksponaty, między innymi w ten sposób wspierając działalność ośrodka.

Wojciech Fortuna o Alei Gwiazd i Andrzeju Gołocie:

Kolejna uroczystość odsłonięcia tablic pamiątkowych będzie miała miejsce we wrześniu. W Alei pojawi się wówczas 17 kolejnych gwiazd i obelisk Feliksa Gąsiorowskiego.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W Szelmencie biegi na nartorolkach

Zaplanowane na ostatni weekend września (30.09-01.10.2023) emocjonujące zawody biegowe...

Najlepsi szkolili się pod okiem Medalistów Mistrzostw Europy oraz Świata w Narciarstwie Wodnym

Szkolenie z narciarstwa wodnego to nie tylko ekscytująca przygoda,...

Szybkie szkolenie z narciarstwa wodnego

Miniona sobota była dniem pełnym radości i pasji, dzięki...

Adam Małysz w Alei Olimpijczyków i Mistrzów Sportu w „Szelmencie”

W piątek, 8 września o godzinie 10:00 w Alei...