Reklama

Andrzej Gołota odsłonił swoją tablicę z gwiazdą w Szelmencie

Data:

- Reklama -

W Alei Gwiazd – Polskich Olimpijczyków i Mistrzów Sportu przy WOSiR „Szelment” pojawiła się nowa tablica pamiątkowa. W środę, 15 czerwca odsłonił ją pięściarz Andrzej Gołota.

Gwiazda Andrzeja Gołoty, brązowego medalisty olimpijskiego z Seulu i mistrzostw Europy z Aten, mistrza Ameryki Północnej federacji IBF, czterokrotnego mistrza Polski w wadze ciężkiej, została umieszczona między tablicami Leszka Błażyńskiego i Jana Dydaka. Na uroczystość odsłonięcia własnej gwiazdy Gołota przybył do „Szelmentu” ze Stanów Zjednoczonych, gdzie – jak powiedział dziennikarzom – obecnie zajmuje się wychowaniem dzieci. Przyznał też, że bardzo rzadko spotykają go aktualnie „takie zaszczyty” jak ten dzisiaj.

Andrzej Gołota, zapytany o dobrą radę dla aspirujących sportowców, nie tylko pięściarzy, powiedział, że najważniejszy jest trening, „bo trening czyni mistrza”:

Aleja Polskich Olimpijczyków i Mistrzów Sportu jest inicjatywą Wojciecha Fortuny, skoczek – mistrz olimpijski i mistrz świata z Sapporo, od wielu lat mieszkający na Suwalszczyźnie. WOSiR „Szelment” Fortuna opiekuje się wystawą „Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk”, pozyskując nowe eksponaty, między innymi w ten sposób wspierając działalność ośrodka.

Wojciech Fortuna o Alei Gwiazd i Andrzeju Gołocie:

Kolejna uroczystość odsłonięcia tablic pamiątkowych będzie miała miejsce we wrześniu. W Alei pojawi się wówczas 17 kolejnych gwiazd i obelisk Feliksa Gąsiorowskiego.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Najlepsze Produkty Turystyczne Województwa Podlaskiego również z Suwalszczyzny

Szlak Czarnej Hańczy, Kanału Augustowskiego i Biebrzy CHaKABi, festyn...

Dzieci uchodźców z Ukrainy uczestniczą w półkoloniach

Fundacja Forum Inicjatyw Społecznych buduje wsparcie na Suwalszczyźnie i...

Rowerzyści wystartują w Sudovia Gravel

Już za kilka dni, w piątek, 20 maja wystartuje...

WOSiR zaczyna sezon

WOSiR "Szelment" rozpocznie sezon letni już 12 maja. Nad...
%d bloggers like this: