Reklama

Augustów otrzymał prawie 540 tys. zł na inwestycje

Data:

- Reklama -

Świetlica środowiskowa w Augustowie i ścieżka rowerowa wzdłuż Kanału Augustowskiego – dotacje na te inwestycje przyznał z funduszy europejskich zarząd województwa na posiedzeniu w środę, 15 czerwca.

Gmina miasto Augustów przebuduje część budynku przy ul. Nowomiejskiej 41 w Augustowie i utworzy tam świetlicę środowiskową. Odnowi ściany, zamontuje okna i drzwi, wykona nowe posadzki, taras oraz przebuduje instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną i teletechniczną. Stworzy również strefę rekreacji. Obiekt zostanie też dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Inwestycja jest warta blisko 360 tys. zł, a dofinansowanie wyniesie 177 tys. zł. W świetlicy opiekę znajdą dzieci i młodzież do 25. roku życia.

Z kolei gmina wiejska Augustów wybuduje ścieżkę rowerową za terenem ogródków działkowych, pomiędzy drogą krajową nr 8 oraz Kanałem Augustowskim w Augustowie. Będzie biegła w kierunku południowym, wzdłuż kanału, a zakończy się w miejscowości Białobrzegi. Przy ścieżce powstanie stacja obsługi rowerów, stojaki, ławki i wiata. Wykonanie tej inwestycji będzie kosztować 465 tys. zł, a dotacja pokryje 362 tys. zł.

Projekty wpłynęły na nabory ogłoszone przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Kanał Augustowski”.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

%d bloggers like this: