Suwalscy badmintoniści z trzema tytułami wicemistrzów Polski oraz dwoma brązowymi medalami zakończyli 48. Indywidualne Mistrzostwa Polski w Badmintonie, które odbyły się w Białymstoku.

Srebro dla Michała Łogosza

Najstarsi stażem na tych mistrzostwach Michał Łogosz i Przemysław Wacha (debel mężczyzn), nie obronili mistrzowskiego tytułu sprzed roku. Ulegli 0:2 (19-21 i 20-21) młodzieży Bochat/Trecki (ABRM Warszawa).

Srebro dla Ulyany Volskiej

Od dłuższego czasu badmintonistka SKB nie zawodzi, z każdego turnieju przywozi medal i to z najcenniejszego kruszcu. Chociaż na tych mistrzostwach była jedną z młodszych badmintonistek rywalizującą wśród Elity, dała sobie radę i dotarła do finału. Mecz finałowy przegrała z Zuzanną Jankowską w dwóch setach (11-21 i 12-21), jednak zostawiła po sobie dobre wrażenie i została pierwszy raz w swojej karierze wicemistrzynią Polski (Elita).

Kolejne srebro do dorobku SKB Suwałki zdobyła w grze mieszanej — para Robert Cybulski (SKB Suwałki), Wiktoria Dąbczyńska (MKS Orlicz Suchedniów). Suwalsko-suchedniowska para w finale przegrała po trzysetowej rywalizacji 1:2 (9-21, 22-20 i 18-21) z parą Miłosz Bochat [5/8]/Magdalena Świerczyńska.

Brązowe medale mistrzostw Polski dla dwóch par deblowych mężczyzn

Przemek Szydłowski w parze z Robertem Cybulskim (SKB) w półfinałowej rywalizacji musieli uznać wyższość Michała Łogosza/Przemysława Wachy.  poziomie tej rywalizacji świadczy wynik 22-20, 19-21, 21-19 dla Michała i Przemka i czas rozegrania trzech setów 1 godzina 9 minut. Drugi brązowy medal mistrzostw Polski zdobył debel Michał Sobolewski/Adam Szolc. Podopieczni Jerzego Dołhana w walce o finał musieli uznać wyższość przyszłych mistrzów, Miłosza Bochata i Wiktora Treckiego – przegrali z mistrzami 0:2 (13-21 i 11-21).