Reklama

„Ennio” w kolejnym Kinie konesera

Data:

- Reklama -

We wtorek, 14 czerwca o godz. 18.30 w Cinema Lumiere w Suwałkach, w cyklu „Kino konesera” zostanie zaprezentowany film reżysera Giuseppe Tornatore. Twórca – wieloletni, zaufany współpracownik i przyjaciel Ennio Morricone, w ten sposób złożył hołd wielkiemu kompozytorowi, który zmarł w 2020 roku.

Ennio Morricone – laureat Honorowego Oscara, Honorowego Złotego Lwa w Wenecji, trzech Złotych Globów, sześciu Nagród BAFTA, trzech Nagród Grammy i Oscara za najlepszą muzykę do „Nienawistnej Ósemki” – legendarny kompozytor, którego filmografia obejmuje ponad 70 nagradzanych filmów, w tym „Dawno temu w Ameryce”, „Cinema Paradiso”, „Misja” czy „Nietykalni”.

Dokument zaprasza w podróż do życia prywatnego i artystycznego wspaniałego kompozytora. Zawiera obszerne wywiady przeprowadzone przez Tornatore z ponad 70 filmowcami i artystami, którzy byli współpracownikami i wielbicielami Morricone. Wśród nich są: Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai. Praca nad filmem trwała 5 lat.

„Ennio” to prezent dla wszystkich fanów utworów Morricone i wszystkich filmów, do których stworzył niepowtarzalną muzykę. Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on.

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na film ENNIO. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy do 12 czerwca do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Który z zespołów przed każdym swoim koncertem wykonuje kompozycję Ennio Morricone? 

Bilety wygrywają: Marta Banach i Dorota Jarmoc.

Pokaz filmu „Ennio” w cyklu Kino konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Film „Gdzie śpiewają raki” wkrótce w Cinema Lumiere

Od 19 sierpnia w Cinema Lumiere w Suwałkach będzie...

Film „Każdy wie lepiej” wkrótce w kinach

Film w reż. Michała Rogalskiego - "Każdy wie lepiej",...

W Cinema Lumiere – „Elvis”

Twórca, wizjoner, nominowany do Oscara Buz Luhrmann (reżyser "Wielkiego...

„Paryż, 13. dzielnica” w Cinema Lumiere

Zachwycająca, stylowa love-story, która biorąc na warsztat dynamikę współczesnych...
%d bloggers like this: