Przed nami trzy dni (9-11 czerwca) wielkich sportowych emocji, być może również rekordów Polski. 98. PZLA Mistrzostwa Polski zgromadzą w Suwałkach, na stadionie lekkoatletycznym, rzesze kibiców i aż 576 zawodników – seniorów, mistrzów sportu, przed którymi w sumie 1500 startów.

W przededniu tego wielkiego sportowego wydarzenia, 8 czerwca na stadionie LA w Suwałkach, odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza i Henryka Olszewskiego, prezes PZLA.

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podkreślił, że to największa i najbardziej znacząca impreza sportowa w historii tego miasta. – Tego typu wydarzenia, o tej liczbie zawodników, w Suwałkach nigdy nie było. Żeby dojść na szczyt, a to jest szczyt, który zdobywamy, trzeba było przejść długą drogę – dodał prezydent, przypominając, że najpierw potrzebna była gruntowna modernizacja obiektu przy ul. Wojska Polskiego. Kolejny krok stanowiło przekonanie władz PZLA, że Suwałki są przygotowane do organizacji tak dużych zawodów sportowych.

Mówi prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz:

– Suwałki sobie na to zasłużyły, ciężko pracowały, jestem przekonany, że Mistrzostwa Polski są w dobrych rękach – argumentował Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który przypomniał, że w regionie zawody tej rangi odbywają się po raz trzeci – dwa wcześniejsze wydarzenia miały miejsce w Białymstoku.

Henryk Olszewski, prezes PZLA o organizacji 98. PZLA Mistrzostw Polski w Suwałkach:

Niektórzy zawodnicy w Suwałkach będą walczyć o wyniki dające im szansę na start w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Możemy więc spodziewać się wspaniałego widowiska. 

98. PZLA Mistrzostwom Polski towarzyszy plenerowa wystawa fotografii, wyeksponowanych na ogrodzeniu stadionu LA.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

Szczegółowy program poniżej.

98. PZLA Mistrzostwa Polski w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj