Wielkie nazwiska z dziedziny lekkoatletyki przyciągnęły wielu fanów sportu. Piątkowe popołudnie idealnie pasowało, by spędzić je na oglądaniu zmagań, dopingowaniu ulubieńców, w atmosferze sportowego święta.

W piątek (10 czerwca) Suwałki – zgodnie z promującym miasto hasłem – okazały się pogodnym miejscem oferującym zawodnikom dobre warunki do rywalizacji o zaszczytne laury.

Uwagę publiczności przyciągali sportowcy legitymujący się najlepszymi wynikami, ale braw i pełnego zaangażowania dopingu nie szczędzono nikomu.

Po południu finiszowały zmagania pań rzucających młotem. Triumfatorką – pod nieobecność Anity Włodarczyk, która goniąc złodzieja nabawiła się kontuzji – została Malwina Kopron.

10 VI 2022; Suwałki – Stadion Lekkoatletyczny – 98. PZLA Mistrzostwa Polski – Malwina Kopron
© 2022 Wojciech Otłowski

Próby bicia życiowego rekordu podjęła się zawodniczka CWKS Resovia Rzeszów, Wiktoria Miąso. Ta sztuka się nie udała – choć w trzeciej próbie było blisko – „na osłodę” pozostał złoty medal i tytuł mistrzyni za skok na wysokość 1 m 88 cm.

10 VI 2022; Suwałki – Stadion Lekkoatletyczny – 98. PZLA Mistrzostwa Polski
© 2022 Wojciech Otłowski

Z kolei panowie skakali o tyczce. W tych zmaganiach triumfował Piotr Lisek, a walkę o miano mistrza toczył z Robertem Soberą. Dopiero dogrywka wyłoniła mistrza Polski.

10 VI 2022; Suwałki – Stadion Lekkoatletyczny – 98. PZLA Mistrzostwa Polski – tyczka mężczyzn – Piotr Lisek
© 2022 Wojciech Otłowski

Nie mniej adrenaliny dostarczyły kibicom biegi – ścigano się na różnych dystansach, biegano przez plotki. I tu można powiedzieć, że zwycięzcy nie zaskakiwali – faworyci docierali do mety jako piersi, choć wyników nie dało się za bardzo śrubować.

Bieg kobiet na 1500 metrów pokazał doskonałą taktykę i przygotowanie Sofie Ennaoui.

10 VI 2022; Suwałki – Stadion Lekkoatletyczny – 98. PZLA Mistrzostwa Polski – 1500 m kobiet – Sofia Ennaoui
© 2022 Wojciech Otłowski

Na czterysta metrów najlepsza była Natalia Kaczmarek, tuż za nią na mecie pojawiły się Anna Kiełbasińska i Justyna Święty-Ersetic.

10 VI 2022; Suwałki – Stadion Lekkoatletyczny – 98. PZLA Mistrzostwa Polski – 400 m kobiet – medalistki: Święty-Ersetic , Kaczmarek i Kiełbasińska
© 2022 Wojciech Otłowski

Na tym samym dystansie w biegu mężczyzn najlepszy okazał się Karol Zalewski, tuż za nim przybiegł Kajetan Duszyński. Jako trzeci na mecie zameldował się Mateusz Rzeźniczak.

10 VI 2022; Suwałki – Stadion Lekkoatletyczny – 98. PZLA Mistrzostwa Polski – 400 m – Duszyński, Zalewski
© 2022 Wojciech Otłowski

Dystans 1500 metrów najszybciej pokonał Michał Rozmys z UKS Barnin Goleniów.

10 VI 2022; Suwałki – Stadion Lekkoatletyczny – 98. PZLA Mistrzostwa Polski – 1500 m mężczyzn – Michał Rozmys
© 2022 Wojciech Otłowski

Około godziny 20. odbyły się ceremonie medalowe – nie zabrakło, rzecz jasna, kwiatów i upominków. Jutro ostatni dzień 98. PZLA Mistrzostw Polski rozgrywanych na stadionie w Suwałkach.

Swoistą ciekawostkę stanowi fakt, iż wśród wielu znanych postaci nie zabrakło eksperta tenisowego. A na pewno za takiego należy uznać Karola Stopę.

10 VI 2022; Suwałki – Stadion Lekkoatletyczny – 98. PZLA Mistrzostwa Polski – Karol Stopa (ekspert tenisowy)
© 2022 Wojciech Otłowski

Dokładne wyniki imprezy można znaleźć pod tym adresem => wyniki

To co w piątek działo się wcześniej podczas 98. PZLA Mistrzostwach Polski => Drugi dzień – 98. PZLA Mistrzostw Polski w Suwałkach, odsłona pierwsza (foto)

Foto – w postaci pokazu slajdów – Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj