Idealna sobota dla fanów lekkoatletyki – piękna pogoda, sportowcy dający świadectwo siły, szybkości, wytrzymałości i zwinności, a do tego nie lada wydarzenie – ustanowienie nowego rekordu Polski – tak podsumować można ostatni dzień 98. PZLA Mistrzostw Polski.

Od wczesnego popołudnia trybuny były szczelnie wypełnione, a kolejne konkurencje dostarczały nie lada emocji.

Dowodem powrotu do formy był występ Michała Haratyka, który w ostatniej próbie posłał kulę na odległość 21,17 m, co dało mu złoty medal. Był to rzut o 87 cm dalszy niż drugiego w tej konkurencji na podium Konrada Bukowieckiego.

11 VI 2022; Suwalki – Stadion Lekkoatletyczny – 98. PZLA Mistrzostwa Polski – Michał Haratyk (pchnięcie kulą)
© 2022 Wojciech Otlowski

Wiele radości dostarczyły kibicom konkursy rzutu oszczepem. Na podium, z brązowym medalem znalazł się reprezentant klubu LUKS Hańcza Suwałki, Piotr Lebioda. Najbardziej emocjonujący występ to zmagania pań, gdyż w gronie zawodniczek była również reprezentująca LUKS Hańcza Maria Andrejczyk, srebrna medalistka z Tokio 2020. Tym razem do rekordowego wyniku było daleko, ale w ostatniej próbie oszczep poszybował na odległość 57,53 m, co dało suwalskiej zawodniczce złoty medal. Za krótsze rzuty – odbiegające od tego do czego się przyzwyczailiśmy – Maria Andrejczyk żartobliwie obwiniła publiczność, mówiąc, że to właśnie stres spowodowany występem przed tak bliskimi jej kibicami nieco ją sparaliżował.

11 VI 2022; Suwałki – Stadion Lekkoatletyczny – 98. PZLA Mistrzostwa Polski – rzut oszczepem – Maria Andrejczyk
© 2022 Wojciech Otłowski

W sobotę rozegrano też wiele konkurencji biegowych. Ci, którzy wybrali się dziś na stadion, byli świadkami ustanowienia nowego rekordu Polski w biegu na 110 metrów przez płotki mężczyzn. Dokonał tego zawodnik KS Podlasie Białystok, Damian Czykier. Udało mu się poprawić wynik sprzed niemal dziewięciu lat autorstwa Artura Nogi.

11 VI 2022; Suwałki – Stadion Lekkoatletyczny – 98. PZLA Mistrzostwa Polski – 110 m ppł – Damian Czykier celebruje rekord Polski…
© 2022 Wojciech Otłowski

Wyniki można sprawdzić tu => wyniki 

Z kolei z klasyfikacją medalową można zapoznać się  tu => klasyfikacja medalowa

Foto – w postaci pokazu slajdów – Wojciech Otłowski

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj