Wyjątkowe sportowe wydarzenie rozpoczęło się we czwartek (9 czerwca) w Suwałkach. Wielu sławnych lekkoatletów zawitało do grodu nad Czarną Hańczą, by rywalizować ze sobą, ale też walczyć o jak najlepsze wyniki, które będą przepustką do udziału w imprezach międzynarodowej rangi.

Po kilku konkurencjach, m.in. dwóch finałach (kula kobiet i trójskok mężczyzn) oraz  eliminacjach na czterysta metrów przez płotki mężczyzn, rozpoczęła się ceremonia otwarcia 98. PZLA Mistrzostw Polski.

09 VI 2022; Suwałki – Stadion Lekkoatletyczny – 98. PZLA Mistrzostwa Polski – Czesław Renkiewicz i Henryk Olszewski
© 2022 Wojciech Otłowski

Prezydent Czesław Renkiewicz dziękował władzom Polskiego Związku Lekkoatletycznego za wyrażenie zgody na to, by Suwałki były gospodarzem tych mistrzostw. To wielka radość, przyjemność, zaszczyt, że możemy organizować tak wielkie wydarzenie sportowe – podkreślił.

Od podziękowań zaczął swoją wypowiedź Henryk Olszewski, prezes PZLA. Stwierdził, że organizacja tego typu imprezy to wielka odpowiedzialność, ale ubiegłoroczne mistrzostwa U23 stanowiły swego rodzaju próbę, z której Suwałki wyszły zwycięsko. Tegoroczne zmagania mają wyjątkową rangę, gdyż są to jednocześnie kwalifikacje do mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Zawodnicy na pewno staną na wysokości zadania – zapewnił prezes.

Zawirowania z pandemią i spowodowane przez nią przesunięcie igrzysk olimpijskich w Tokio sprawiły, że mistrzostwa świata odbędą się w tym roku, gdy odbywają się także mistrzostwa Europy. To pierwszy tego typu przypadek i być może ostatni.

Plany sportowców i organizatorów pokrzyżowała pogoda. Już podczas uroczystości otwarcia zaczęło padać. Ulewny deszcz, grad i burza uniemożliwiły kontynuowanie sportowych zmagań, zatem część konkurencji przesunięta została na kolejne dni. Piątek i sobota dostarczą więc kibicom jeszcze więcej emocji. Zaktualizowany program na jutro tu => 98 PZLA piątek.

 

Foto – z postaci pokazu slajdów – Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj