Reklama

Klimatyczna muzyka w urokliwym miejscu – koncert Sióstr Melosik w Smolnikach

Data:

- Reklama -

Latem muzyka brzmi wszędzie – na koncerty zapraszają duże instytucje kultury, rozmaite firmy czy organizacje. Czasem wybieramy się do większego ośrodka, ale zdarza się też, że nietuzinkowe i ciekawe wydarzenie muzyczne odbywa się w niewielkiej miejscowości. W świąteczny poniedziałek na występ sióstr Melosik zaprosił proboszcz parafii w Smolnikach, ksiądz Jacek Chałko.

Wieczorny koncert na łonie natury, bo tuż obok ustawionej przy kościele pw. św. Anny sceny jest łąka, pole, las, miał wyjątkowy urok. Grały świerszcze, przeleciał bocian, najmłodsi znakomicie bawili się już od pierwszych taktów, chwilę później dołączyli się i nieco starsi słuchacze. Muzyka, śpiew i teksty sióstr Melosik porwały wszystkich.

Zapowiadając występ ksiądz Jacek wspomniał wcześniejsze spotkanie z wokalistkami:

15 VIII 2022; Smolniki – koncert – Siostry Melosik – ks. Jacek Chałko
© 2022 Wojciech Otlłwski

Muzykalne siostry Dagmara i Martyna śpiewają, grają na różnych instrumentach, komponują, piszą teksty. Współpracują z znanymi artystami (m. in. Anią Dąbrowską, Edytą Górniak, Grzegorzem Hyżym), ale i same zyskują coraz większą sławę. Cztery lata temu zdobyły Nagrodę Publiczności na 55. KFPP w Opolu, trzykrotnie otrzymały nominację do Fryderyków w kategorii „Utwór roku”, a w marcu ukazała się ich debiutancka płyta utrzymana w klimacie pop-country.

Pełne energii, sympatyczne i bezpośrednie – tak określić można Dagmarę i Martynę Melosik. Od razu zjednały sobie publiczność:

15 VIII 2022; Smolniki – koncert – Siostry Melosik
© 2022 Wojciech Otłowski

Zabrzmiały utwory z debiutanckiej płyty, ale też kilka coverów („Radio” The Corrs, piosenka z repertuaru Ani Dąbrowskiej „Musisz wierzyć”, utwór „Why not me” wykonywany przez The Judds, a przygotowany na zakończony niedawno Festiwal Piknik Country & Folk w Mrągowie). Kolejne piosenki były w oryginalny, ciekawy sposób zapowiadane, co pozwoliło publiczności poznać nieco lepiej Siostry Melosik. Zresztą i same teksty – bo większość zaprezentowanych utworów było ich autorstwa – stał się też niebanalnym sposobem na pogłębienie tej znajomości, są to bowiem utwory bardzo osobiste, stanowiące swego rodzaju pamiętnik czy też świadectwo pewnych wydarzeń – mądre, poruszające, z cennym przesłaniem.

15 VIII 2022; Smolniki – koncert – Siostry Melosik
© 2022 Wojciech Otłowski

Ale koncert to też wspólna zabawa – artystki zachęcały do aktywnego odbioru, do wspólnego śpiewania w czym pomogły także sympatyczne dziewczynki, młode fanki twórczości sióstr Melosik:

15 VIII 2022; Smolniki – koncert – Siostry Melosik
© 2022 Wojciech Otłowski

Ostatni utwór zadedykowany został organizatorowi koncertu, księdzu Jackowi, ale długo niemilknące brawa pozwoliły uprosić o dwa bisy – raz jeszcze zabrzmiała piosenka „szybka” – „Znam na pamięć dalszy ciąg” (tytułowy utwór z płyty artystek) i „wolna”, czyli ostatni utwór z debiutanckiego krążka – „Pochód”.

15 VIII 2022; Smolniki – koncert – Siostry Melosik (Martyna i ks. Jacek Chałko
© 2022 Wojciech Otłowski

Udany wieczór i udany koncert – potwierdzą to z pewnością wszyscy, którzy w poniedziałek odwiedzili Smolniki.

Foto – w postaci pokazu slajdów – Wojciech Otłowski

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Spotkanie chorych, ich rodzin i terapeutów

Ponad 200 osób spotka się w ramach III Spartakiady...