Reklama

Data ważności bonu turystycznego przedłużona

Data:

- Reklama -

Według nowych przepisów do 31 marca 2023 r. można płacić bonem turystycznym, czyli o pół roku został przedłużony termin możliwości zapłacenia bonem turystycznym za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne.

W województwie podlaskim do tej pory aktywowano 99 tys. bonów na ponad 120 tys. przyznanych. Nieaktywnych pozostało nieco ponad 21 tys. bonów na kwotę bliską 15 mln. zł. Wciąż do wykorzystania jest 53 tys. bonów. Są to bony aktywowane, ale nie wykorzystane oraz te nieaktywne. Rodzice i opiekunowie w woj. podlaskim całkowicie wykorzystali 67,3 tys. bonów czyli 56 proc. z wszystkich przysługujących.

Zmiany w przepisach wydłużyły ważność bonu. Teraz będzie można nim zapłacić za usługę hotelarską czy imprezę turystyczną do końca marca 2023 r.

– Bon przyznawany jest na każde dziecko, które na dzień 18 lipca 2020 r. miało prawo do świadczenia 500 plus lub między 19 lipca 2020 r. a 31 grudnia 2021 r. nabyło prawo do tego świadczenia. Wysokość bonu to 500 zł na każde dziecko, natomiast dziecko z orzeczoną niepełnosprawnością dostanie drugi bon również o wartości 500 zł, czyli łącznie 1000 zł. Aby otrzymać drugi bon, należy złożyć odpowiednie dokumenty przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Bon przyznawany jest w formie elektronicznej. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Aby skorzystać z bonu turystycznego, wystarczy mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, a następnie go aktywować. Po wykonaniu tej czynności otrzymamy drogą mailową unikalny numer płatności. Bon można aktywować w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanym wypoczynkiem.

W całym kraju rodzice mogą dokonać płatności bonem u 28 tys. podmiotów turystycznych, a w woj. podlaskim u 552.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Ostatnie wakacje z bonem turystycznym

Wakacje to najlepszy moment, by wykorzystać bon turystyczny. Na...

Wakacje z bonem coraz popularniejsze

W naszym województwie stale rośnie zainteresowanie bonem. Liczba aktywowanych...

Mieszkańcy regionu aktywowali ponad 18 tys. bonów turystycznych

- Do tej pory mieszkańcy woj. podlaskiego aktywowali prawie...

Uwaga na oszustów, sprzedają bony turystyczne

Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne...
%d bloggers like this: