Reklama

Jak skutecznie wyczyścić pralkę? 3 najlepsze produkty, które masz w domu!

Data:

- Reklama -

Pralka, lodówka, piekarnik i zmywarka – te wszystkie sprzęty z rodziny AGD towarzyszą nam w codziennych obowiązkach każdego dnia. By jednak służyły nam jak najdłużej, niezbędne jest stosowanie podstawowych zabiegów konserwacyjnych, które ochronią je przed korozją, rdzą i trudnymi do późniejszego usunięcia zabrudzeniami. Dzisiaj zajmijmy się pralką – urządzeniem, które często zaniedbujemy pod kątem czyszczenia. Na szczęście odświeżenie pralki może odbyć się z wykorzystaniem produktów dostępnych w domu. Jak skutecznie wyczyścić pralkę? Sprawdźmy to.

Artykuł partnera.

Soda oczyszczona i ocet – sprawdzony duet

Zacznijmy od sprawdzonej mieszanki, jaką jest soda oczyszczona i ocet. Te dwa ogólnie dostępne składniki z pewnością znajdują się w naszej kuchni i jak dobrze wiadomo, doskonale sprawdzają się w przypadku czyszczenia wszelkiej maści sprzętów AGD. Co ważne, do czyszczenia pralki wystarczy nam wykorzystanie tylko jednego z tych dwóch składników.

W jaki sposób wyczyścić pralkę sodą oczyszczoną? Nasze zadanie ogranicza się do wsypania 3/4 szklanki sody do bębna pralki i uruchomienia długiego programu w wysokiej temperaturze. Soda oczyszczona odświeży wnętrze pralki, a dodatkowo usunie wszelkie przykre zapachy z wnętrza bębna.

Ocet działa w bardzo podobny sposób. W tym przypadku jednak szklankę octu wlejmy do komory na proszek do prania, a samo urządzenie zaprogramujemy na tryb prania z temperaturą 90 stopni. Po zakończonym praniu warto dokładnie osuszyć wnętrze bębna suchą szmatką i przewietrzyć pomieszczenie, w którym dalej unosić się będzie nieco przykry zapach octu.

A może kwasek cytrynowy?

Kwasek cytrynowy to kolejny sposób na to, żeby szybko wyczyścić wnętrze pralki, odkamienić je i odświeżyć bęben. Ten sposób na odświeżenie pralki jest równie prosty, co poprzednie i ogranicza się do wsypania około 150 gramów kwasku, a następnie zaprogramowania pralki na możliwie jak najdłuższy cykl z wysoką temperaturą zbliżającą się do 90 stopni. Po zakończonym praniu warto dodatkowo przewietrzyć pomieszczenie i dodatkowo przetrzeć wnętrze suchą szmatką.

Jak więc widać powyżej, jeśli zastanawiamy się nad gruntownym czyszczeniem pralki, na pierwszy ogień warto wykorzystać naturalne, domowe i co ważne, ekologiczne sposoby, które skutecznością nie odbiegają od chemicznych środków czyszczących.

Innowacyjny sposób na czyszczenie pralki? Tabletki do zmywarki!

Czas na prawdziwy punkt programu, czyli efektywny sposób czyszczenia pralki za pomocą nieoczywistego produktu. Z pewnością każdy posiadacz zmywarki jest zaopatrzony w duży zapas kapsułek służących myciu naczyń. Gazetka Rossmann często informuje nas o atrakcyjnych promocjach, co pozwala nam zaopatrzyć się w ten niezbędny w codziennym utrzymywaniu porządku produkt, dzięki któremu urządzenie samodzielnie poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami.

To właśnie dzięki kapsułkom do zmywarki nasza pralka może odzyskać dawną świeżość! W jaki sposób? Do pralki wrzuć jedną lub dwie kapsułki, po czym uruchom program w wysokiej temperaturze. Kapsułki pod wpływem gorącej wody rozpuszczą się, odkamienią pralkę, nadadzą jej przyjemny zapach i sprawią, że odzyska swój dawny blask.

Jak znaleźć kapsułki do prania w odpowiedniej cenie? Kapsułki do prania w promocji są bardzo często dostępne w supermarketach i drogeriach. Warto więc poszukiwać takich okazji, dzięki którym małym kosztem będziemy w stanie wyposażyć się nawet w kilka zestawów kapsułek do zmywarki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane