Reklama

Artystyczny akcent obchodów Święta Niepodległości – koncert w SOK-u

Data:

- Reklama -

Zwieńczeniem piątkowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości był koncert w Suwalskim Ośrodku Kultury. To uroczyste wydarzenie było połączeniem wokalnych popisów solistów, którym towarzyszyła Suwalska Orkiestra Kameralna oraz recytacji poezji wybitnych polskich autorów.

Koncert rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem hymnu:

11 XI 2022, Suwałki – Sala im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury – Filharmonia Suwałk – koncert Drogi do Niepodległej
© 2022 Wojciech Otłowski

Potem głos zabrał prezydent Czesław Renkiewicz, który wyraził radość z tak licznej obecności suwalczan na tym artystycznym wydarzeniu:

11 XI 2022, Suwałki – Sala im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury – Filharmonia Suwałk – koncert Drogi do Niepodległej – Czesław Renkiewicz
© 2022 Wojciech Otłowski

Podczas patriotycznego wieczoru zaprezentowali się znakomici soliści: Marlena Borowska (sopran), dr Jacek Szymański (tenor), Dariusz S. Wójcik (bas) – w ich wykonaniu zabrzmiały utwory z oper „Straszny Dwór”, Hrabina” oraz „Halka” Stanisława Moniuszki, a także pieśni Moniuszki, Chopina i Karłowicza.

Usłyszeć można było także utwory Marii Konopnickiej i Cypriana Kamila Norwida wyrecytowane przez pochodzącą z Suwałk aktorkę, Łucję Rećko-Żarnecką:

11 XI 2022, Suwałki – Sala im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury – Filharmonia Suwałk – koncert Drogi do Niepodległej – Łucja Rećko-Żarnecka
© 2022 Wojciech Otłowski

Fotografie – w postaci pokazu slajdów  – Wojciech Otłowski

1 KOMENTARZ

  1. Należy dodać że Hymn został wykonany przez orkiestrę pomimo odgórnego zakazu. Prezydent miasta wraz z dyrektorem SOK-u wydali zakaz wykonania Hymnu Państwowego na rozpoczęcie koncertu. To skandal!!!! Interweniowali soliści, interweniowała orkiestra ale jeszcze przed samym koncertem dyrektor biegał oburzony po korytarzu i powtarzał że ustalił z prezydentem że Hymnu nie będzie. Orkiestra wraz z solistami zdecydowali się wykonać Hymn na własną rękę. I całe szczęście, w końcu to był koncert z okazji odzyskania Niepodległości!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023: Suwalczanka w finale

Maja Krzyżewska, młoda utalentowana wokalistka z Suwałk, podopieczna Emila...

W tym tygodniu – spotkania, koncerty, wystawy

Jakie wydarzenia czekają nas w tym tygodniu? Sprawdźmy, co...

Artystyczne świętowanie dziesięciolecia SOK-u. Widzowie obejrzeli operetkę „W krainie czardasza”

Wiele wydarzeń, sukcesów, rozmaitych działań dających satysfakcję i organizatorom,...

Wystawa Ewy Miazek inauguruje 10-lecie Suwalskiego Ośrodka Kultury

Ewa Miazek prezentuje w Suwałkach swoją najnowszą kolekcję prac...