Reklama

Udany wyjazd do Iławy. Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki 2:3

Data:

- Reklama -

W poniedziałek (28 listopada) w Iławie odbyły się tak zwane derby Polski północno-wschodniej, czyli mecz PlusLigi pomiędzy Indykpolem AZS Olsztyn a Ślepskiem Malow Suwałki. Parokrotnie w tym sezonie naszym siatkarzom przychodziło grać w inauguracyjnych spotkaniach poszczególnych kolejek. Tym razem zagrali w meczu kończącym 12 partię. Jak wiadomo – z powodu modernizacji olsztyńskiej hali – Indykpol AZS rozgrywa swe mecze w Iławie. Po wyrównanym boju ze zwycięstwa 3:2 mogli cieszyć się biało-niebiescy. 

W pierwszym secie obie strony popisały się grą… nogami (w końcu odbywają się piłkarskie Mistrzostwa Świata). Najważniejsze jest to, że „biało-niebiescy” systematycznie budowali przewagę i spokojnie dowieźli ją do końca.

Gdy dwie kolejne odsłony meczu padły łupem „akademików” stało się jasne, że czwarta partia staje się dla „biało-niebieskich” batalią przynajmniej o punkt, z prolongatą na następny. Seta udało się wygrać, a w tie-breaku doprowadzić do gry na przewagi. Nie udało się wykorzystać paru meczboli, ale wreszcie za piątym razem sztuka ta udała się.

Zdobyte dwa punkty pozwoliły suwalskiej  drużynie awansować na szóstą pozycję w tabeli (podobnie jak Stal Nysa – Ślepsk Malow ma na koncie 20 punktów). W sobotę (3 grudnia) w Suwałki Arena biało-niebiescy podejmą Luk Lublin. Początek spotkania o godzinie 17:30.

Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki 2:3 (-21, 21, 20, -23, -18)

MVP: Matias Sanchez

Zdjęcie ilustrujące – siatkarze Ślepska Malow Suwałki podczas meczu z AZS Indykpol Olsztyn, rozegranym w ramach XIII Memoriału Gajewskiego (15 IX 2022) – foto: Wojciech Otłowski

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Juniorzy mistrzami województwa w siatkówce

Jeszcze przed ostatnią kolejką Mistrzostw Województwa Juniorów, z kompletem...

Plan wykonany. Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice 3:0

Niedzielny (22 stycznia) mecz to spotykanie, po którym spodziewać...

Biało-niebiescy znów na fali. Ślepsk Malow Suwałki – Barkom Każany Lwów 3:0

Nowy rok nie zaczął się zbyt fortunnie dla podopiecznych...

Ślepsk Malow Suwałki zagra z Barkomem

Ślepsk Suwałki aktualnie plasuje się na 11. miejscu w...
%d bloggers like this: