Reklama

W sieci petycja w sprawie ochrony praw ucznia. Chodzi m.in. o korzystanie z toalety w czasie lekcji i makijaż

Data:

- Reklama -

Młodzi suwalczanie zbierają podpisy pod petycją w sprawie ochrony praw ucznia w suwalskich szkołach. Akcja rozpoczęła się 10 listopada i – po zakończeniu – petycja zostanie skierowana do Kuratorium Oświaty w Białymstoku Delegatury w Suwałkach.

Pod petycją elektroniczną podpisało się ponad 100 użytkowników, a pod papierową wersją – ponad 350 osób. Autorem petycji jest młody suwalczanin, Kamil Raczkowski. Uczniowie chcą, aby dyrektorzy suwalskich szkół wystawili tablice z najczęściej łamanymi prawami ucznia oraz aby nauczyciele wreszcie tych praw przestrzegali.

Inicjator akcji uważa, że nauczyciele czują się bezkarni. – Sam niedawno skończyłem szkołę i pamiętam, jak nauczyciele mnie traktowali. Byłem nawet świadkiem szarpania mojego niepełnosprawnego kolegi przez nauczycielkę. Może to było z bezsilności, ale to nie jest żadne wytłumaczenie. Jeżeli dyrektorzy szkół wprowadzą tablice z prawami ucznia, to będzie znaczyło, że nie mają nic na sumieniu. Gdyby w suwalskich szkołach było dobrze, to pod petycją nie podpisałoby się ponad 450 osób w krótkim czasie. Podpisują się również osoby starsze, a nie tylko uczniowie i ich rodzice. To daje dużo do myślenia – argumentuje Kamil Raczkowski.

Uczniowie suwalskich szkół uważają, że ich prawa są łamane przez nauczycieli oraz że każdy z nich ma prawo skorzystać z toalety w trakcie lekcji. Sądzą, że nauczyciele nie powinni oceniać ich wyglądu – makijażu, paznokci, tatuażu lub koloru włosów. To samo dotyczy wystawiania oceny niedostatecznej za brak książek lub przyborów szkolnych.

Link do petycji: https://www.petycjeonline.com/stop_lamaniu_praw_ucznia

1 KOMENTARZ

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

%d bloggers like this: