Reklama

Lasy społeczne – ważna ankieta dla mieszkańców Suwałk

Data:

- Reklama -

Lasy wokół dużych miast mogą zmienić swój charakter – priorytetem ma być ich trwałość, bezpieczeństwo odwiedzających i utrzymanie walorów krajobrazowych. O nowej kategorii „lasów o zwiększonej funkcji społecznej” zdecydują przedstawiciele Lasów Państwowych, ale mieszkańcy również mogą zabrać głos.

 Obszary lasów o zwiększonej funkcji społecznej wyznaczą nadleśnictwa, ale mieszkańcy Suwałk mają możliwość szerszego uczestnictwa w podjęciu takiej decyzji – tam, gdzie lasy są wyjątkowo chętnie odwiedzane.

Lasy Państwowe zapraszają do udziału w ankiecie i do wskazania lasów cennych dla Ciebie i Twoich bliskich! Każdy głos oddany w ankiecie jest bardzo cenny i zostanie przeanalizowany przez Lasy Państwowe.

LINK do ankiety: https://forms.gle/ZYhQvrsoCKPHmU75A

W lasach takich nastąpi ograniczenie wycinek zupełnych i preferowanie wycinek rozłożonych na lata, na tym terenie ma być stosowany nacisk na odnowienia naturalne, wszelkie prace będą wykonywane w okresie minimalnego ruchu rekreacyjnego, Lasy Państwowe zapowiadają również działania związane z promocją turystyki na takich obszarach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Oddaj krew i odbierz choinkę

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i czas ubierania choinki....

Leśnicy przekażą voucher na choinkę za oddaną krew

Lasy Państwowe wspólnie z Narodowym Centrum Krwi przygotowały akcję...