Reklama

Łapami do nieba: Pierwsze krematorium dla zwierząt w północno-wschodniej Polsce już działa

Data:

- Reklama -

Krematoria dla zwierząt to miejsca, w których zwierzęta mogą być skremowane po śmierci. Takich miejsc jest coraz więcej, ponieważ wiele osób traktuje pupili jak członków rodziny i chce, aby ich pochówek był godny i odpowiedni, przeprowadzony z szacunkiem. Krematorium “Łapami do nieba”, które właśnie rozpoczęło swoją działalność, jest odpowiedzią na te potrzeby.

Materiał partnera.

Krematoria dla zwierząt działają na podobnej zasadzie, co krematoria dla ludzi. Proces kremacji polega na spaleniu zwłok w piecu kremacyjnym, w temperaturze od 800 do 1000 stopni Celsjusza. W wyniku tego procesu pozostałości organiczne, takie jak kości, zostają przetworzone w popiół. Popiół można później odebrać w urnie. Nasza firma oferuje również kremację zbiorową, jednak wówczas prochów nie wydajemy.

Kremacja zwierząt jest często wykonywana indywidualnie, co oznacza, że zwłoki jednego zwierzęcia są kremowane osobno. W ten sposób właściciele mogą mieć pewność, że to właśnie prochy ich ukochanego zwierzaka trafią do wybranej wcześniej, spersonalizowanej urny. 

Oferujemy również pamiątki po zwierzęciu – odcisk łapki, biżuterię na prochy, diament pamięci czy wyizolowany kod DNA przyjaciela.

Czy warto skorzystać z usług krematorium dla zwierząt?

Wiele osób zastanawia się, czy warto skorzystać z usług krematorium dla zwierząt. Decyzja ta zależy oczywiście od indywidualnych preferencji każdego właściciela, jednak warto rozważyć kilka kwestii.

Po pierwsze, kremacja zwierząt może być tańsza niż tradycyjny pochówek w ziemi. Dostępność cmentarzy dla zwierząt w najbliższym sąsiedztwie stanowi problem. Takich miejsc na terenie całego kraju jest zaledwie kilkanaście. Prawo zabrania zakopywania szczątków zwierząt w lasach lub na terenie posesji. Dopuszczalna jest utylizacja, ale czy ten proces przebiega z szacunkiem i miłością? Warto zadać sobie to pytanie.

Po drugie, kremacja zwierząt pozwala na zachowanie pamięci o zmarłym zwierzęciu w namacalnej formie – urny z popiołem. W ten sposób można zawsze mieć przy sobie część ukochanego zwierzaka i “czuć” jego obecność.

Po trzecie, kremacja zwierząt może być bardziej ekologiczna niż tradycyjny pochówek w ziemi. W ten sposób nie zużywamy dodatkowej przestrzeni na cmentarzach, nie niszczymy przyrody. Piec krematoryjny, z którego korzystamy, jest atestowany, bezpieczny dla środowiska, spełnia wszelkie wymogi na rzecz ekologii.

Trochę historii…

Krematoria dla zwierząt upowszechniły się stosunkowo niedawno, choć pierwsze takie miejsce powstało już w XIX wieku w USA, w sąsiedztwie cmentarza dla zwierząt. Kolejny wiek przyniósł znaczne zwiększenie ich popularności. Ich powstanie wynikało z rosnącego zainteresowania właścicieli zwierząt kwestią godnego pochówku ukochanych pupili.

Wraz z upowszechnieniem się tej formy pochówku, powstało coraz więcej takich placówek. Obecnie krematoria dla zwierząt są dostępne na całym świecie, a w Polsce w największych miastach. “Łapami do nieba”, które znajduje się w Raczkach Wielkich, zmienia ten trend, umożliwiając godny pochówek zwierzętom w północno-wschodniej Polsce.


Kontakt: tel. 883 941 841;

email: info@lapamidonieba.pl;

strona: https://www.lapamidonieba.pl/,

nasz fanpage: https://www.facebook.com/lapamidonieba

1 KOMENTARZ

  1. Jestem właścicielem dwóch piesków i bardzo cieszę się że na naszym terenie powstało krematorium dla pupili. Pierwszego pieska musiałam wieźć aż do Lublina bo nigdzie nie było krematorium. Nie miałam sumienia żeby oddać do utylizacji za dużo dla mnie znaczyła i traktowałam ją jak członka rodziny tak jak i te które teraz posiadam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane