Rozczarowujące derby północno-wschodniej Polski. Ślepsk Malow Suwałk – Indykpol AZS Olsztyn 0:3

Oddaliły się suwalczanom, oj, oddaliły play-offy. Dziewiąta pozycja w tabeli PlusLigi dawała kibicom nadzieję na przybliżenie się do miejsca gwarantującego grę w gronie ośmiu najlepszych drużyn tego sezonu. Niestety, derby północno-wschodniej Polski, czyli spotkanie z Indykpolem AZS Olsztyn nie ułożyło się po myśli gospodarzy.

A przesłanek, by mecz potoczył się inaczej, było niemało. Przypomnijmy, że w zespole rywali zabrakło Josha Tuanigi, który po kontuzji musi pauzować do końca sezonu.

23 I 2022; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow – Cuprum Lubin 3:1 ;Josua Tuaniga i Dominik Kwapisiewicz
© 2021 Wojciech Otłowski

Rozgrywającego – dobrze znanego z kilkuletnich występów w Ślepsku, od września grającego w Olsztynie, zastąpił Grzegorz Pająk (do Indykpolu przeszedł z Lubina). Jednak jak się okazało, podopieczni Javiera Webera mieli czas na zgranie się, bo to oni w połowie pierwszego seta zyskali pięciopunktową przewagę. I choć suwalczanom udało się zbliżyć do przeciwników, to jednak końcówka należała do rywali i pierwsza odsłona dała prowadzenie olsztynianom.

10 III 2023; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow -Indykpol AZS Olsztyn 0:3
© 2023 Wojciech Otłowski

Co ciekawe, wszystkie sety zakończyły się identycznym wynikiem 22:25, choć przyznać trzeba, że ich przebieg nieco się różnił. W drugim to rywale gonili wynik – i znów zrobili to bardzo skutecznie. Trzeci był przypieczętowaniem losów meczu. Przewaga gości była niewielka, ale znacząca. Lepiej atakowali, nieco celniej serwowali, ich blok był skuteczniejszy, zatem po trwającej niespełna półtorej godziny walce mogli zapisać na swoim koncie trzy punkty.

Mecz rozgrywany był przy niemal pełnej sali. A choć wynik nie dał kibicom satysfakcji, to nie zabrakło miłych chwil. W czasie przerwy na parkiecie pojawili się suwalczanie, którzy brali udział w gali Pałuska Kickboxing Night 5, która miała miejsce w Hali Suwałki Arena 23 lutego (dodajmy, że wszyscy wyszli ze swoich walk zwycięsko). Środowa okazja – Dzień Kobiet – była sposobnością, by wraz z zaproszonymi paniami wystartowali oni w nietypowym konkursie z sympatycznymi nagrodami.

Radości z wyniku nie było, trudno się też spodziewać, że kolejny, niełatwy rywal, z którym suwalczanie zmierzą się na swoim terenie (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) pozwoli podopiecznym Dominika Kwapisiewicza zdobyć punkty. To spotkanie odbędzie się we wtorek, 21 marca, o godzinie 17.30. Wcześniej jednak, na wyjeździe, suwalczanie powalczą z LUK-iem Lublin. Ten mecz odbędzie się osiemnastego marca, o godzinie 14.45.

Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (-22, -22, -22)

Ślepsk Malow Suwałki: Sanchez (1), Filipiak (15), Kujundžić (10), Takvam (8), Sapiński (7), Halaba (4), Czunkiewicz (libero) oraz Magnuszewski, Buchowski (3).

Indykpol AZS Olsztyn: Karlitzek (11), Andringa (6), Jakubiszak (8), Pająk (5), Averill (8), Butryn (17), Hawryluk (libero) oraz Ciunajtis (libero), Lipiński, Poręba.

MVP: Karol Butryn