Reklama

To był 25. pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem

Data:

- Reklama -

W piątek, 24 marca 2023 roku, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Suwałkach odbył się uroczysty pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem – ta data nie była przypadkowa – tego dnia obchodzony jest również Narodowy Dzień Życia.

Mszy Świętej przewodniczył ks. dr Dariusz Zalewski, Biskup Pomocniczy Diecezji Ełckiej. W Suwałkach to już 25. taka emocjonalna ceremonia. Podczas pogrzebu, do grobu złożono ciała 23 dzieci. Od 2016 roku do dziś, 606 dzieci zostało pochowanych na miejscowym cmentarzu.

W przypadku urodzenia martwego dziecka, pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach są gotowi służyć matce i członkom rodziny wszelką pomocą i informacją. Można skontaktować się z nimi pod numerem telefonu 87/562-89-70.

Dla rodziców, którzy doświadczyli przedwczesnej utraty dziecka, MOPR w Suwałkach oferuje również bezpłatne wsparcie psychologiczne. Osoby zainteresowane tą formą pomocy, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 87/565-28-91. Istnieje także opcja stworzenia grupy wsparcia dla rodziców, którzy przeżyli ten trudny moment.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane