Mikołaj Szeliga triumfował podczas rozpoczęcia sezonu Maratonów Kresowych

W niedzielę, 2 kwietnia, Klub Rowerowy MTB Suwałki rozpoczął sezon startowy, biorąc udział w inauguracyjnych zawodach cyklu Maratony Kresowe 2023. Czternastoosobowa reprezentacja z Suwałk wystartowała w Białymstoku, gdzie odbył się pierwszy wyścig 15. edycji tej imprezy.

Zawody miały formułę jazdy indywidualnej na czas, a uczestnicy mieli do wyboru cztery różne dystanse: Mini (4 km), Fit, Półmaraton oraz Maraton (13 km). Trasa, przebiegająca przez Las Pietrasze, okazała się urozmaicona i wymagająca, a rywalizację utrudniał deszcz, chłód oraz lodowaty wiatr, co jednak nie zniechęciło aż 270 osób do startu.

Reprezentacja MTB Suwałki odniosła sukces, zdobywając aż osiem medali. Mikołaj Szeliga, wywalczył pierwsze miejsce w kategorii Open oraz pierwsze miejsce w kategorii M16-29, startując na dystansie Maraton. Ania Pietkiewicz zajęła pierwsze miejsce w kategorii K30-39, a Dariusz Tasior i Antoni Wińcza zdobyli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w kategorii M50-59 i M60-69. Andrzej Bąkała i Dariusz Klin zdobyli trzecie miejsca w kategoriach M60-69 i M70+, a Małgorzata Walendzewicz na dystansie FIT zajęła trzecie miejsce w kategorii K40+.

Poza dorosłymi zawodnikami, w Białymstoku wystartowała też grupa młodzieży z Suwalskiej Szkółki Kolarskiej. Wiktor Jacewicz zajął szóste miejsce w kategorii Młodzik na dystansie Fit, a Szymon Sadło, debiutując w Maratonach Kresowych, zajął 12 miejsce w tej samej kategorii wiekowej. Na dystansie Mini Adrian Pietkiewicz zajął czwarte miejsce w kategorii Chłopcy 9-10 lat, tracąc tylko 10 sekund do brązowego medalu, a Michał Dębski i Igor Gołowczyc zajęli odpowiednio siódme i jedenaste miejsce w kategorii Żak.

Klub Rowerowy MTB Suwałki zaprasza do kibicowania i dołączenia do klubu, oferując pomoc przy stawianiu pierwszych kroków w kolarstwie zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Kolejne zawody z cyklu Maratony Kresowe 2023 odbędą się 22 kwietnia w Wasilkowie, gdzie liczymy na kolejne sukcesy naszych zawodników.