Reklama

Sukcesy młodych talentów w taekwondo

Data:

- Reklama -

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim, która odbyła się w dniach 12-14 maja 2023 roku, zgromadziła utalentowanych młodych sportowców z całej Polski. Borne Sulinowo w województwie zachodniopomorskim pełniło rolę gospodarza tego prestiżowego wydarzenia, podczas którego najlepsi młodzi zawodnicy prezentowali swoje umiejętności i odnosili sukcesy w walce sportowej – Kyorugi.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to rywalizacja na poziomie Mistrzostw Polski juniorów młodszych, skierowana głównie do sportowców w wieku 14 lat i młodszych. Wśród utalentowanych zawodników znalazło się dwóch reprezentantów województwa podlaskiego, którzy trenują w augustowskim klubie Panther Academy.

Mikołaj Targos w kategorii wagowej 53 kg zajął 3. miejsce. Jest uczniem ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Wiżajnach. Natomiast Nataniel Ołowniuk zadebiutował w kategorii wagowej 49 kg i zajął miejsce za podium (5-8). Jest uczniem szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach.

Młodzi zawodnicy zachwycali siłą, szybkością i taktyką. W wielu pojedynkach imponowali doskonałym opanowaniem sztuki walki oraz umiejętnością skutecznego ataku i obrony. Ich wysiłek i determinacja zaowocowały medalem i zdobytym uznaniem wśród kolegów i trenerów. Udział w tak prestiżowym turnieju stanowi potwierdzenie ich talentu oraz ciężkiej pracy.

Trenerami zawodników są Martyna Rzęsa i Kamil Jasiński.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwalczanin brązowym medalistą na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W dniach 10 – 12 maja odbyła się XXX...