Wigry Suwałki pokonały Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0

Data:

W rozegranym w niedziele, 7 maja, meczu 27. kolejki IV ligi podlaskiej Wigry Suwałki pokonały na Zarzeczu Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0.

Oba zespoły miały swoje sytuacje, chociażby piłkarz gości Patryk Pasko (w 60 minucie), jak i Krzysztof Cudowski (w 65′), który z trzech metrów strzelił głową prosto w bramkarza gości – Miłosza Miszczuka.

07 V 2023;; Suwałki – Stadion Miejski; IV liga: Wigry – Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0 – strzela Krzysztof Cudowski
© 2023 Wojciech Otlowski

W osiemdziesiątej drugiej minucie na boisku pojawił się Paweł Fajkowski i, jak się okazało, była to zmiana brzemienna dla przebiegu meczu. Acz wejście miał niefortunne, bo wpadł na… swego kapitana, Radosława Gulbierza eliminując go z dalszej gry, to jednak zwieńczenie było radosne. W doliczonym czasie Fajkowski egzekwował bowiem rzut wolny i strzałem przy lewym słupku zapewnił biało-niebieskim trzy punkty.

07 V 2023;; Suwałki – Stadion Miejski; IV liga: Wigry – Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0 – pada zwycięska bramka

Jako że Tur Bielsk Podlaski wygrał, to Wigry do lidera tracą dziewięć punktów. A góra tabeli wygląda tak:

1. Tur Bielsk Podlaski 62 pkt – bilans bramek 60-31

2. ŁKS 1926 Łomża 61 pkt – bilans bramek 80-22

3. Ruch Wysokie Mazowieckie 57 pkt – bilans bramek 73-31

4. Wigry Suwałki 53 pkt – bilans bramek 72-39

Następny mecz biało-niebiescy zagrają na wyjeździe z KS Grabówka. Zaś za dwa tygodnie na Zarzeczu podejmą obecnego lidera. Spotkanie z Turem odbędzie się w sobotę 21 maja, początek o godzinie 17.

Wigry Suwałki – Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0 (0:0)

bramka: Paweł Fajkowski (90 + 2′ – z rzutu wolnego)

Foto w postaci pokazu slajdów: Wojciech Otłowski