Reklama

Kosmiczne atrakcje podczas Nocy Bibliotek

Data:

- Reklama -

Na ten wieczór czekało wielu – wielbiciele literatury mogli nieco później niż zwykle odwiedzić swój ulubiony przybytek w sobotę. A okazja była jedyna w swoim rodzaju: jak co roku Biblioteka Publiczna zaprosiła do udziału w atrakcjach przygotowanych pod hasłem „Noc Bibliotek”. Tegoroczna edycja miała wyjątkowego patrona. Pięćset pięćdziesiąt lat temu urodził się Mikołaj Kopernik, człowiek niebywale utalentowany, posiadający olbrzymią wiedzę z rozmaitych dziedzin. Większość kojarzy go jako wybitnego astronoma, autora rewolucyjnego działa „O obrotach sfer niebieskich” i właśnie ta jego działalność, jego odkrycia patronowały sobotniej imprezie.

Słowo „kosmos” odmieniane było przez wszystkie przypadki, okazało się, że z tym pojęciem można powiązać niemal wszystko – były kosmiczne zabawy muzyczne, aktywności plastyczne, pokaz mody, a także kosmiczna niespodzianka, czyli nieziemsko pyszny tort, po kawałek którego karnie ustawiła się długa kolejka przybyłych na to wydarzenie zainteresowanych osób – młodszych i starszych.

Ta lista kosmicznych propozycji nie wyczerpuje wszelkich wydarzeń związanych z Nocą Bibliotek. Na ostatnim piętrze, w Sali im. Jadwigi Towarnickiej świętowano jubileusz piętnastolecia Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą”, a zaproszeni goście – Jan Bacewicz i Maciej Ambrosiewicz przybliżyli zebranym mnóstwo ciekawych historii związanych z regionem. Jan Bacewicz barwnie opowiadał o gwarze naszych okolic, Maciej Ambrosiewicz skupił się na aspektach związanych z mniejszością żydowską zamieszkującą niegdyś w Suwałkach.

Były gry, konkursy, film, koncert… Dla zapominalskich ta coroczna impreza jest okazją do oddania bez konieczności płacenia kary przetrzymanym zbyt długo lektur.
Jak zwykle była gwarno i wesoło. Do zobaczenia za rok!

Fotografie w postaci pokazu slajdów: Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nie tylko dla seniorów

W tym tygodniu Suwalski Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna...

A gdyby tak zaśpiewać Szymborską? Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w konkursie

Patronką roku 2023 jest Wisława Szymborska. Wiele wydarzeń miało...

Narodowe Czytanie, wspólna zabawa – biblioteczny piknik na Klonowej

Koniec tego wrześniowego tygodnia to czas, gdy w bardzo...

Integracja i muzyka

Ten tydzień przyniesie głównie spotkania i opowieści, choć w...