Reklama

VI Soulwałki Gospel Workshop: Wielki Finał z udziałem Johna Tillery’ego i uczestników warsztatów

Data:

- Reklama -

Pierwszy weekend czerwca za nami, a wraz z nim niezapomniane chwile spędzone podczas VI Soulwałki Gospel Workshop w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wyjątkowe warsztaty wokalne gospel oraz tańca współczesnego zakończył się wspaniałym koncertem, w którym uczestnicy spotkań wystąpili razem z Johnem Tillery’m, Anną Szafranowską i grupą The Collectif Project.

Trzydniowe warsztaty muzyki gospel, prowadzone przez rozpoznawalnego w środowisku gospel artystę Johna Tillery’ego były niezwykłą okazja dla uczestników, zarówno dzieci, jak i dorosłych, profesjonalistów i amatorów, do zgłębienia tajników tego gatunku muzycznego. Bez przesłuchań kwalifikacyjnych, bez znajomości języka angielskiego czy doświadczenia w czytaniu nut uczestnicy warsztatów uczyli się śpiewać gospel z pasją, wspólnie tworząc Festiwalowy Chór Gospel.

John Tillery to dyrygent, solista, producent muzyczny i pastor. Prowadzi od dwudziestu lat chór Living Sacrifice, z którym występuje na terenie USA, szczególnie na wschodnim wybrzeżu. W centrum ich zainteresowań leży muzyka gospel oraz najnowsze nurty muzyki uwielbienia – praise & worship, której bogate brzmienie i oryginalne aranżacje przenoszą słuchaczy na wyższy poziom doświadczenia Bożej obecności. Dodajmy, że nie była to pierwsza wizyta tego artysty w Suwałkach. Na zaproszenie Anny Szafranowskiej gościł w grodzie nad Czarną Hańczą w 2019 roku.

Tym razem program warsztatów został wzbogacony o warsztaty tańca współczesnego prowadzone przez zespół The Collectif Project z USA. Grupa doświadczonych tancerzy i choreografów z Waszyngtonu, działająca wspólnie od 2019 roku, prowadziła warsztaty dla młodzieży i dorosłych, ucząc różnych stylów tanecznych, takich jak hip-hop, disco dance, modern jazz, dancehall czy street dance. Liderką grupy The Collectif Project jest Megan Atkinson, która korzystając ze swojego bogatego doświadczenia wprowadziła uczestników warsztatów w świat tańca liturgicznego, popularnego w kościołach afroamerykańskich. Pod jej okiem uczestnicy mogli popracować nad gibkością, elastycznością ciała, koordynacją ruchową i siłą, prawidłową postawą ciała oraz efektywnością i wydajnością ruchu.

Niedziela, 4 czerwca, to wielki dzień dla uczestników warsztatów muzyki gospel oraz tańca współczesnego. W Sali im. Andrzeja Wajdy w Suwalskim Ośrodku Kultury odbył się finałowy koncert, podczas którego uczestnicy warsztatów wystąpili razem z Johnem Tillery’m, Anną Szafranowską, zespołem Living Sacrifice i Suwalską Orkiestrą Kameralną. Efekty warsztatów tańca współczesnego również zostały zaprezentowane podczas tego niezwykłego wydarzenia.

Niemałą scenę w SOK-u szczelnie wypełniły krzesełka, na których zasiedli muzycy i podesty, na których ulokowali się członkowie warsztatów wokalnych. Najpierw pojawili się tu najmłodsi adepci, którzy brawurowo i z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali przygotowane utwory. Potem na scenie zjawił się niezwykle liczny podmiot wykonawczy – dorosłym członkom Festiwalowego Chóru Gospel towarzyszyli wokaliści Living Sacrifice. Wspólnie wykonywane pieśni zachwycały, o czym świadczył żywy i gorący odbiór publiczności:

04 VI 2023,, Suwałki – Sala im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury – Koncert finałowy VI Soulwałki Gospel Workshop – John Tillery
© 2023 Wojciech Otłowski

Festiwalowy Chór Gospel

Podczas koncertu finałowego na scenie wystąpił Festiwalowy Chór Gospel, złożony z uczestników warsztatów muzyki gospel. Razem z Johnem Tillery’m i Living Sacrifice zaprezentowali efekty swojej trzydniowej pracy, poruszając serca publiczności swoją pasją, energią i duchem amerykańskiego gospel.

The Collectif Project – taniec współczesny na scenie

Uczestnicy warsztatów tańca współczesnego również mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas koncertu finałowego. Występując razem z zespołem The Collectif Project, zaprezentowali efekty warsztatów, ukazując swoje zdolności w różnych stylach tanecznych.

Podsumowanie

VI Soulwałki Gospel Workshop to wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło wielu pasjonatów muzyki gospel oraz tańca współczesnego, o czym świadczy i imponująca liczba uczestników spotkań, i niemała widownia podziwiająca efekty trzydniowej pracy podczas niedzielnego wystepu. Pod okiem tak wybitnych artystów jak John Tillery, Anna Szafranowska czy The Collectif Project, uczestnicy warsztatów mieli niepowtarzalną okazję do rozwoju swoich umiejętności i wspólnego występu na festiwalowej scenie. Na pewno jeszcze długo będą wspominać te niezwykłe chwile spędzone podczas VI Soulwałki Gospel Workshop w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Foto w postaci pokazu slajdów: Wojciech Otłowski

 

 

 

Uczestnicy VI Soulwałki Gospel Workshop zaśpiewali w Rozmarino

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nie tylko dla seniorów

W tym tygodniu Suwalski Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna...

Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023: Suwalczanka w finale

Maja Krzyżewska, młoda utalentowana wokalistka z Suwałk, podopieczna Emila...

W tym tygodniu – spotkania, koncerty, wystawy

Jakie wydarzenia czekają nas w tym tygodniu? Sprawdźmy, co...

Artystyczne świętowanie dziesięciolecia SOK-u. Widzowie obejrzeli operetkę „W krainie czardasza”

Wiele wydarzeń, sukcesów, rozmaitych działań dających satysfakcję i organizatorom,...