Reklama

Lato w „Pograniczu”: Koncerty, spotkania i wystawy w Sejnach i Krasnogrudzie

Data:

- Reklama -

„Pogranicze”, wykorzystujące w swojej działalności obiekty w Sejnach i Krasnogrudzie, za każdym razem zaskakuje swoimi propozycjami na lato. Jakie atrakcje czekają odwiedzających te miejscowości latem 2023?

„Lato w Pograniczu” to coroczna propozycja spędzenia wakacji wokół kultury. Program potrwa przez całe wakacje – lipiec i sierpień.

Stałym punktem programu są koncerty Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego (z nowym programem), które odbywają się regularnie przez całe lato. Ta wyjątkowa orkiestra, złożona z utalentowanych muzyków lokalnej społeczności, zapewnia niesamowite doświadczenie odbiorom, prezentując tradycyjną muzykę klezmerską w nowoczesny sposób. Młodym artystom towarzyszyć będą: Michał Fetler, Piotr Damasiewicz Into The Roots, Mikołaj Trzaska, Domnik Sekura Quintet.

Wystawy

Wystawy to kolejny element programu „Lata w Pograniczu”. W tym roku widzowie będą mieli okazję zobaczyć prace zarówno lokalnych, jak i zagranicznych artystów.

W sejneńskiej Białej Synagodze niezwykła wystawa. Powraca echo historii i tragedii wileńskich Żydów

Spotkania autorskie i debaty

Zgodnie z misją „Pogranicza”, które promuje dialog i wymianę kulturalną, w programie nie mogło zabraknąć spotkań autorskich i debat. O wszystkich spotkaniach będziemy informować z wyprzedzeniem – warto zaglądać do naszego kalendarza lub kalendarz zasubskrybować.

Księgarnie i sklepiki z pamiątkami

W czasie wizyt w Sejnach i w Krasnogrudzie tego lata będzie można nabyć książki wydane przez Wydawnictwo Pogranicze.

Program Dorośli i Starsi w Pograniczu

Działania „Pogranicza” nie ograniczają się tylko do wydarzeń kulturalnych. W ramach programu pracowni artystycznych dla Dorosłych i Starszych prowadzone są różne działania skierowane do seniorów z Sejn i Puńsku, zrzeszonych wokół Uniwersytetu III Wieku. Starsi mieszkańcy Sejneńszczyzny uczestniczą w spotkaniach twórczych z dziedziny filmu, muzyki, spotkań i opowieści. Seniorzy mają okazję uczestniczyć w tych warsztatach artystycznych, gdzie mogą wyrazić swoją kreatywność i dzielić się swoimi doświadczeniami.

Opowieści o Świętych Drzewach

Uczestnicy Pracowni Animacji Filmowej przez lata przygotowali w oparciu o wspomnienia i opowieści sąsiadów i członków rodzin niemal 100 filmów. „Opowieści o Świętych Drzewach” to kolejna, skupiona na naturze, odsłona tego cyklu polegającego na prowadzeniu warsztatów filmowych. Uczestnicy, opierając się na historiach rodzinnych, legendach, mitach i wierzeniach, tworzą opowieści związane z Naturą i jej obecnością w naszym życiu. Filmy powstają pod skrzydłami Darii Kopiec i Joanny Polak.

„Pogranicze” oferuje bogaty i różnorodny program na lato 2023, który zadowoli zarówno miłośników kultury, jak i tych, którzy szukają alternatywnych form spędzania wakacji. Bez względu na to, czy wybierzesz koncerty, wystawy czy spotkania, z pewnością spędzisz niezapomniane chwile w Sejnach i Krasnogrudzie.

O „Lecie w Pograniczu” opowiada Bożena Szroeder:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W Sejnach powstały filmy o drzewach. „Pogranicze” rozszerza Kolekcję Filmową

„Opowieści o świętych drzewach" to spotkanie, podczas którego młodzi...

W tym tygodniu – spotkania, koncerty, wystawy

Jakie wydarzenia czekają nas w tym tygodniu? Sprawdźmy, co...

W tym tygodniu: Film, muzyka i spotkania

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, ale w Suwałkach,...

Spotkanie w Krasnogrudzie z Ryszardem Krynickim: Wspomnienia poety i czytanie wierszy

W polskim krajobrazie literackim Ryszard Krynicki wyznaczył trwałe piętno...