Reklama

Przegląd Muzyki Ludowej Suwalszczyzny – znamy laureatów

Data:

- Reklama -

22 lipca 2023 r. we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Suwałkach odbył się Przegląd Muzyki Ludowej Suwalszczyzny. W przeglądzie wzięli udział muzycy, śpiewacy, kapele, zespoły i soliści z regionu. Warto podkreślić, że bardzo pozytywnie zaskoczyła nas w tym roku ilość występujących. Na scenie zaprezentowało się 17 zespołów śpiewaczych, 8 solistów śpiewaków, jedna kapela, oraz 3 wykonawców w kategorii MISTRZ-UCZEŃ.

Występujących oceniało jury w składzie:

  • mgr Izabela Filipiak – Sokołowska – etnomuzykolog, Państwowa Szkoła I i II stopnia w Suwałkach

  • mgr Janusz Sokołowski – etnomuzykolog

W kategorii ,,Mistrz – Uczeń” przyznano
– 
II miejsce: Anna Szafranowska (M) i Natalia Luty (U) oraz Helena Kibitlewska (M) i Jan Zadykowicz (U)
– 
I miejsce: Beata Szyszko – Anzulewicz (M), Daria Anzulewicz (U) i Kordian Anzulewicz (U)

W kategorii zespołów śpiewaczych przyznano
wyróżnienia: Litewski Zespół SUDUVA z Suwałk oraz Zespół Pieśni Ludowej SZUWARKI z Wiżajn;
III miejsce: Zespół Ludowy SZESZUPA z Rutki Tartak, Zespół Śpiewaczy WIGRANIE ze Starego Folwarku oraz Zespół BAKAŁARZ z Bakałarzewa;
II miejsce: Zespół Regionalny LIPSK z Lipska oraz POGRANICZE z Szypliszk
I miejsce: Zespół Śpiewaczy ROSPUDA z Filipowa oraz Zespół Śpiewaczy MODRY LEN z Nowinki;

W kategorii spolistów-śpiewaków przyznano
wyróżnienia: Janina Chmielewska z Przerośli i Stanisłam Mikołajczyk ze Szczebry;
III miejsce: Anna Szafranowska z Suwałk i Joanna Dyczewska z Filipowa;
II miejsce: Kamila Kopiec z Sejn i Małgorzata Makowska ze Studzianego Lasu;
I miejsce: Krzysztof Dziemian z Żyrwin oraz Ewa Kuprewicz z Żywej Wody;

W kategorii kapel przyznano
I miejsce: Kapela KANKA FRANKA z Mikołajewa i Studzianego Lasu.

Przyjmując kryteria merytoryczne, a także ograniczenia wynikające z regulaminu kazimierskich festiwali – Jury przyznaje pierwsze miejsca oraz typuje na przyszłoroczny 58 Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą w 2024 roku jako reprezentantów Suwalszczyzny następujących wykonawców:

W kategorii zespołów śpiewaczych Zespół Śpiewaczy ROSPUDA z Filipowa;
W kategorii solistów-śpiewaków 
Krzysztof Dziemian z Żyrwin;
W kategorii kapel 
Kapela KANKA FRANK z Mikołajewa i Studzianego Lasu;
W kategorii ,,Mistrz-Uczeń” 
Beata Szyszko-Anzulewicz (M), Daria Anzulewicz (U) i Kordian Anzulewicz (U);

Jury sugeruje, aby na pozostałych festiwalach makroregionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych, a szczególnie na Festiwalu ,,Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej Suwalszczyznę w roku 2024 reprezentowali:

W kategorii zespołów śpiewaczych Zespół Śpiewaczy MODRY LEN z Nowinki;
W kategorii solistów-śpiewaków 
Ewa Kuprewicz z Żywej Wody;
W kategorii kapel 
Kapela KANKA FRANKA z Mikołajewa i Studzianego Lasu.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Foto: Suwalski Ośrodek Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wieczór pod znakiem tanga – wyjątkowy koncert Filharmonii Suwałki (foto)

W ramach Filharmonii Suwałk w piątek, 16 lutego, w...

Tłusty czwartek w SOK-u – muzyczne, radosne świętowanie (foto)

Karnawał wciąż trwa, a zanim się skończy, Suwalski Ośrodek...

Nowe Studio Piosenki „Art Voice” powstało w Suwalskim Ośrodku Kultury

W najbliższych dniach Studio Piosenki "Art Voice" rozpocznie swoją...

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Chórów Dziecięcych

Suwalski Ośrodek Kultury ogłasza Ogólnopolski Konkurs Chórów Dziecięcych, który...