Reklama

Jarmark Kamedulski w Wigrach: Cztery dni muzyki. Wystąpią Rafał Brzozowski, Shamrock i zespoły z Suwalszczyzny

Data:

- Reklama -

Przez cztery najbliższe dni w Wigrach odbywać się będzie tradycyjne letnie wydarzenie – Jarmark Kamedulski. To okazja nie tylko do zakupów, ale także do spędzenia czasu podczas wielu zaplanowanych koncertów.

Na Jarmarku Kamedulskim każdy znajdzie coś dla siebie. Stoiska z produktami spożywczymi kuszą lokalnymi przysmakami (i nie tylko lokalnymi, bo w Wigrach jest też stoisko góralskie). To doskonała okazja, by zasmakować regionalnych specjałów i poczuć smak prawdziwej tradycyjnej kuchni.

Ale to nie wszystko – na jarmarkowych straganach można również odkryć bogactwo rękodzieła. Wyjątkowe wyroby ceramiczne, ręcznie wykonane biżuterię, obrazy i wiele innych unikalnych przedmiotów przyciągają wzrok i zachęcają do zakupów.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

Jednym z najważniejszych punktów programu Jarmarku Kamedulskiego są koncerty, które dostarczają uczestnikom niezapomnianych emocji i chwil relaksu. Wśród gwiazd muzycznych, które zagoszczą na scenie, znalazł się w tym roku Rafał Brzozowski.

Rafał Brzozowski, utalentowany polski muzyk, wokalista i osobowość telewizyjna, przybliży zgromadzonej publiczności swoje niezapomniane przeboje. Piosenki takie jak „Tak blisko,” „Nie mam nic” oraz „The Ride,” które wprowadziły go na europejską scenę muzyczną dzięki udziałowi w konkursie Eurowizji w 2021 roku, na pewno poruszą serca słuchaczy.

Jarmark Kamedulski to nie tylko czas dla współczesnej muzyki, ale także dla tradycyjnych brzmień i folkloru. Wigry gościć będą zespoły i grupy prezentujące autentyczne pieśni i tańce z Suwalszczyzny.

Ancyjas, Wigranie, Uwrocie, Nachodne – te zespoły przypomną uczestnikom o korzeniach kulturowych i artystycznych. Kapela „Klumpė” oraz Grupa Taneczna „Vyčiai” z przygranicznego Puńska, przybliżą tradycyjną muzykę i taniec litewski, tworząc wyjątkowy most między kulturami.

Dla miłośników muzyki irlandzkiej Jarmark Kamedulski również ma propozycję. W niedzielę, 13 sierpnia, przed koncertem Rafała Brzozowskiego, na scenie w Ogrodach Przyklasztornych wystąpi zespół „Shamrock”. Ich dynamiczne brzmienie, korzenie w muzyce „Zielonej Wyspy” oraz niepowtarzalny charakter na pewno dostarczą publiczności niezapomnianych wrażeń.

Szczegółowy program godzinowy Jarmarku Kamedulskiego – Na styku kultur można znaleźć w naszym kalendarzu:

Jarmark Kamedulski w Wigrach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W tym tygodniu: Młody jazz, blues i inne atrakcje

Instytucje, ośrodki i domy kultury z Suwałk, Sejn, Wigier,...

Tak brzmią organy w Wigrach (posłuchaj)

W dniach 18-19 listopada 2023 roku w Kościele pw....

Biznes, poezja, muzyka i spotkania

Sprawdźmy, jakie propozycje kulturalne, biznesowe, warsztatowe i sportowe czekają...

Po prawie 80 latach organy piszczałkowe ponownie zabrzmią w Klasztorze Pokamedulskim w Wigrach

W dniach 18-19 listopada 2023 roku, w Kościele pw....