Piłkarze Wigier powrócili na czwartoligowe boiska. Na początek wygrana w Białymstoku

Data:

W ten weekend zainaugurowano następny sezon czwartej ligi podlaskiej. Oby udany – czyli zwieńczony awansem – dla suwalskich Wigier. W pierwszej kolejce Wigry pokonały w Białymstoku tamtejszy MOSP 2:0. Pierwsza bramka padła po trafieniu samobójczym. W drugiej połowie wynik meczu ustalił Paweł Fajkowski.

15 IV 2023;; Suwałki – Stadion Miejski; IV liga: Wigry – Wissa Szczuczyn 4:0 (druga połowa); Paweł Fajkowski
© 2023 Wojciech Otłowski

Co prawda nie powinno się wyrokować po pierwszej kolejce sezonu 2023/24, ale wydaje się już, że jednym z głównych rywali do awansu będzie Warmia Grajewo. Wczoraj odniosła wysokie zwycięstwo (9:0) nad Dębem Dąbrowa Białostocka. Suwalskich kibiców zadziwiła wiadomość, że pierwsze dwa gole dla Warmii strzelił… Dawid Kalinowski – czyli do niedawna zawodnik Wigier. Tak, tak, ten sam, który niedawno ogłaszał pożegnanie z piłką…

12 X 2022;; Suwałki – Stadion Miejski; 1/16 PP na szczeblu okręgu : Wigry – Warmia Grajewo 2:3; Kacper Śleszyńsk i Dawid Kalinowski
© 2022 Wojciech Otłowski

Następny mecz biało-niebiescy rozegrają 13 sierpnia. Na Zarzeczu o godzinie 17. podejmą KS Grabówka.

MOSP Białystok – Wigry Suwałki – 0:2 (0:1)

Bramki: Armin Wasiluk (11′ – samobójcza) i Paweł Fajkowski (66′).