Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zainaugurowali sezon wyjazdową wygraną z beniaminkiem z Częstochowy

Data:

Poniedziałkowy (23 października) mecz Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Ślepsk Malow Suwałki kończył pierwszą kolejkę PlusLigi. Beniaminek z miasta świętej wieży (vide: „King” – zespołu T. Love) walczył dzielnie, ugrał nawet seta, ale trzy punkty padły łupem biało-niebieskich.

Pierwszy set miał wyrównany charakter, jednak samą jego końcówkę lepiej rozegrali suwalscy siatkarze.

Zdawało się, że druga odsłona będzie miała podobny przebieg. I tak w sumie było do stanu 14:14. Wówczas Ślepsk zdobył trzy kolejne punkty i to po serwisach… Matiasa Sancheza. Od tego czasu biało-niebiescy pozwolili zdobyć gospodarzom tylko pięć punktów.

Trzeci set lepiej zaczął beniaminek. W pewnym momencie uzyskał nawet pięciopunktową przewagę – 10:15. Suwalscy siatkarze dochodzili na trzy oczka, ale ostatecznie straty nie udało się zniwelować.

Czwarta, ostatecznie ostatnia odsłona meczu stała pod znakiem sukcesywnego budowania przewagi przez biało-niebieskich. Wygrana do 16 mówi wszystko.

Bez owijania w bawełnę należy przyznać, iż mecz w Częstochowie nie stał na zbyt wysokim poziomie. Biało-niebiescy będą musieli wnieść się ma o wiele wyższy pułap już za trzy dni. A to dlatego, że w czwartek (26 października) w Suwałki Arena zagości trzeci zespół ubiegłego sezonu – Asseco Resovia Rzeszów. Początek meczu o godzinie… 16:00.

Wczesna jak na środek tygodnia pora wzbudza kontrowersje. Takie są jednak konsekwencje długiego „okienka” reprezentacyjnego. Jak wiadomo w czasie jego trwania nasza reprezentacja w imponujący sposób wygrała Ligę Narodów, Mistrzostwa Europy oraz zakwalifikowała się na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Bywało, że sezon klubowy zaczynał się pod koniec października, jednak wtedy (sezon 2019/20) PlusLiga liczyła czternaście zespołów – było zatem do rozegrania o cztery kolejki mniej. Inna sprawa, że z powodu pandemii nie zakończono nawet sezonu zasadniczego.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Ślepsk Malow Suwałki 1:3 ( -23, -19, 20, -16)

MVP: Žiga Štern

Składy zespołów:

Exact Systems Hemarpol Częstochowa: Kogut (16), Dulski (14), Espeland (7), Rymarski (5), Hain (5), Keturakis (3), Takahashi (libero) oraz Sobański (11), Borkowski (2), Bouguerra, Kowalski, Jaskuła (libero)

Ślepsk Malow Suwałki: Filipiak (18), Štern (16), Halaba (12), Macyra (9), Stajer (5), Sanchez, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta (2), Gallego (1), Buculjević.