Reklama

W Suwałkach 24 mln zł na podwyżki dla nauczycieli

Data:

- Reklama -

Ministerstwo Finansów potwierdziło gwarancję dodatkowych środków na podwyżki wynagrodzeń nauczycieli. Ta dobra wiadomość dla nauczycieli z suwalskich placówek oświatowych.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Czesława Renkiewicza, Prezydenta Suwałk, subwencja oświatowa na rok 2024 została zwiększona o kwotę ponad 24 mln zł. Po uwzględnieniu tej sumy, całkowity budżet na oświatę w Suwałkach wynosi teraz 193.937.484 zł. To ważny krok w kierunku poprawy warunków pracy nauczycieli i jakości nauczania.

Chociaż dokładna data przelania środków na rachunki bankowe samorządu nie jest jeszcze znana, Prezydent Suwałk zapewnia, że podwyżki zostaną wypłacone z wyrównaniem od stycznia 2024 roku. To z pewnością stanowi ulgę dla nauczycieli, którzy od dłuższego czasu oczekiwali na pozytywne zmiany w zakresie wynagrodzeń.

Budżet na edukację na 2024 rok został skonstruowany z myślą o zabezpieczeniu kosztów funkcjonowania oświaty na poziomie niespełna 72% (71,97%). Mimo że subwencja jest krokiem w dobrą stronę, warto nadal inwestować w edukację, aby stworzyć pełniejsze i bardziej satysfakcjonujące warunki nauczania.

Suwalskie jednostki oświatowe zatrudniają 1232 nauczycieli, reprezentujących różne stopnie awansu zawodowego. Podwyżki wynagrodzeń zgodnie z projektem rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej obejmą stawki wynagrodzenia zasadniczego na poziomie 33% dla nauczycieli początkujących oraz 30% dla nauczycieli mianowanych i dyplomowanych, co przekłada się na średni wzrost wynagrodzenia o ponad 1188-1365 zł.

Warto również wspomnieć, że już w 2023 roku Rada Miejska w Suwałkach zdecydowała się na podniesienie dodatku motywacyjnego dla nauczycieli z 4 do 6%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane