Reklama

Bliżej litewskich smaków. Magda Gessler w Suwałkach i w Puńsku

Data:

- Reklama -

Magda Gessler, jedna z najbardziej rozpoznawalnych restauratorek w Polsce, odwiedziła w ubiegłym tygodniu Suwałki. Od lat związana z programem „Kuchenne Rewolucje” na antenie TVN, postanowiła podjąć się wyzwania metamorfozy jednej z suwalskich restauracji. Nie jest to jednak jedyne miejsce, w którym w ostatnim czasie gościła Gessler.

Na swoim profilu społecznościowym (Instagram) Magda Gessler opublikowała tajemnicze zdjęcie, które natychmiast wywołało falę komentarzy i spekulacji wśród jej fanów. Na fotografii widoczny jest wnętrze restauracji Fresco, a komentarz Magdy brzmi: „I co tu zrobić … oj .. ??? Mam pomysł”. Emoji ziemniaków sugerują, jakie składniki będą dominować w menu.

Restauracja Fresco, będąca celem kulinarnego eksperymentu Magdy Gessler, cieszy się w Suwałkach sporą popularnością, jednak jak każdy lokal gastronomiczny, może wymagać odświeżenia i wprowadzenia nowości. Tak też się stało. Restauracja już zmieniła, nazwę – na „Wilniuk”, logo i menu, w którym można teraz znaleźć m.in.: tartę litewską, kindziuk, kołduny litewskie, cepeliny z baraniną. Sama Magda Gessler, w kolejnym wpisie na Instagramie napisała o „Wilniuku”: To restauracja pełna sentymentalnych wspomnień… tęsknoty za starym Wilnem i jego obłędnymi smakami. Tu kołduny jak dawniej na Litwie”.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję właścicielki lokalu, który od lat słynie z tradycyjnych, litewskich potraw – z Puńska. – Jest nam bardzo miło, że mogliśmy ugościć z Zajeździe Litewskim Panią Magdę Gessler z jej filmową ekipą! Czy to była REWOLUCJA? Nie u nas! Ale na pewno REWELACJA! – napisała Aldona Wołyniec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Kuchenne rewolucje”: Finał sezonu w Suwałkach

Przed nami finałowy odcinek serii - dziś o godz....

Mikołaj Rey i dania przepyszne. Trwa piknik kulinarny (foto)

Doroczny piknik kulinarny, w tym roku poświęcony kuchni ukraińskiej,...