Reklama

Dziś Światowy Dzień Przeciwko Cenzurze Internetu

Data:

- Reklama -

Światowy Dzień Przeciwko Cenzurze Internetu, obchodzony corocznie 12 marca, stanowi okazję do podkreślenia znaczenia wolności wypowiedzi w sieci oraz wyrażania sprzeciwu wobec cenzury online. Inicjatywa ta została po raz pierwszy zorganizowana w 2008 roku przez Amnesty International i Reporterów bez Granic, organizacje skupiające się na walce o wolność słowa.

Obchody tego dnia mają na celu podkreślenie, w jaki sposób rządy na całym świecie ograniczają i cenzurują wolność wypowiedzi w Internecie.

W ramach obchodów, organizacje przyznają coroczną Nagrodę Netizen, wyróżniającą użytkownika Internetu, blogera, cyber-dysydenta lub grupę, która wniosła znaczący wkład w obronę wolności wypowiedzi online. Podczas tych obchodów, organizacje publikują listę „Wrogów Internetu” i „Krajów pod Nadzorem”, zwracając uwagę na państwa, które cenzurują treści online oraz represjonują użytkowników Internetu.

Pomimo różnych kontrowersji związanych z treściami dezinformacyjnymi i agresywnymi materiałami obecnymi w Internecie, walka z cenzurą nie powinna prowadzić do ograniczania wolności wypowiedzi. Internet jest przestrzenią, w której ludzie mogą wyrażać swoje niezadowolenie z niesprawiedliwości, korupcji i innych problemów społecznych. Dlatego walka z cenzurą internetową jest istotna dla zachowania wolności słowa.

W Światowym Dniu Przeciwko Cenzurze Internetu, globalna społeczność mobilizuje się, aby podkreślić znaczenie wolności wypowiedzi w sieci i przeciwdziałać wszelkim formom cenzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane