Reklama

„Perfect Days” – Oda do codzienności w reżyserii Wima Wendersa w Cinema Lumiere. Wygraj bilety

Data:

- Reklama -

Filmowa podróż przez prostotę i piękno życia zawsze przyciąga uwagę widza. Tym razem w cyklu „Kino konesera” w Cinema Lumiere obejrzymy „Perfect Days”, najnowsze dzieło znanego twórcy filmowego, Wima Wendersa. Już 23 kwietnia będzie można delektować się medytacją nad codziennością, która staje się magią w rękach doświadczonego reżysera.

#PodNaszymPatronatem

Głównym bohaterem filmu jest Hirayama (Kōji Yakusho), japoński everyman, którego życie składa się z drobnych, codziennych czynności. Mieszka we współczesnym Tokio, wypełniając swoje dni prostymi rytuałami, które dla niego stają się poezją. Choć małomówny i zamknięty w sobie, Hirayama jest przepełniony miłością do świata i innych ludzi. To właśnie przez jego codzienne działania odkrywamy, jak zwykłe chwile mogą stać się niezwykłymi ceremoniałami. Nawet praca porządkowania miejskich toalet, którą wykonuje z oddaniem, okazuje się pełna symboliki i głębszego znaczenia.

Wenders doskonale wykorzystuje ścieżkę dźwiękową, by podkreślić atmosferę filmu. Harmonijne dźwięki tokijskiej ulicy splatają się z utworami takich artystów jak: The Velvet Underground, Lou Reed, Patti Smith i Nina Simone, tworząc niezwykłą oprawę muzyczną dla historii Hirayamy. To kino, które uzdrawia, przenosząc widza w świat, gdzie codzienność staje się magią.

Wim Wenders, Perfect Days, materiały promocyjne

Jednym z najbardziej fascynujących elementów „Perfect Days” jest związek głównego bohatera z muzyką. Hirayama, podobnie jak Leonard Cohen, którego postać go inspirowała, odnajduje w utworach muzycznych źródło ukojenia. Jego zamiłowanie do dźwięków analogowych, takich jak kasety oraz codzienne rytuały związane z muzyką, dodają głębi postaci i sprawiają, że widz może się z nią utożsamić.

Warto zaznaczyć, że film Wendersa nie tylko prezentuje codzienność Hirayamy, ale także kultywuje japońskie podejście do natury i życia. Pojęcie „komorebi”, czyli migotanie światła i cienia, staje się kluczowym elementem filmowej opowieści, symbolizując uczucia i emocje związane z codziennością.

„Perfect Days” to kino, które nie tylko zachwyca swoją prostotą i pięknem, ale także skłania do refleksji nad wartością codziennych chwil. Wim Wenders po raz kolejny udowadnia swoje mistrzostwo w kreowaniu filmowych historii, które poruszają i inspirują.


Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów na pokaz filmu PERFECT DAYS w Cinema Lumiere wystarczy do 9 kwietnia do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Role w jakich filmach przyniosły Kōji Yakusho popularność i rozpoznawalność na Zachodzie?

Bilety wygrywają: Marta Makowska i Kinga Wysocka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W tym tygodniu…

Spotkania, pokazy filmowe (w tym w cyklu "Kino konesera"...

„Wariaci” wkrótce w Cinema Lumiere

Od 12 kwietnia w Cinema Lumiere w Suwałkach będzie...

„Anatomia upadku”: Mistrzowski thriller w Kinie konesera

W Cinema Lumiere, w cyklu Kino Konesera, już niebawem...

Między nami szlachcicami: „Bękart” w Cinema Lumiere (wygraj bilety)

"Bękart" to najnowsza produkcja reżysera Nikolaja Arcela, z Madsem...