Reklama

32 urodziny Oddziału 3 PKO Banku Polskiego w Suwałkach w nowej, cyfrowej przestrzeni

Data:

- Reklama -

Oddział 3 PKO Banku Polskiego w Suwałkach w tym roku będzie obchodził 32. urodziny. W obecnej lokalizacji, przy ul. Generała W. Andersa 7, działa od początku swojego funkcjonowania. Teraz klienci banku mogą korzystać z cyfrowej i odnowionej przestrzeni oraz nowoczesnych rozwiązań.

Materiał partnera.

W spokojnej części Suwałk, w otoczeniu sklepów i terenów rekreacyjnych, klienci PKO Banku Polskiego mogą korzystać z usług odnowionego oddziału. Cała placówka znajduje się na parterze. Po modernizacji osoby starsze, z niepełnosprawnościami lub opiekunowie z dziećmi załatwią swoje bankowe sprawy bez przeszkód architektonicznych. Ci ostatni będą mogli odbyć wizytę w spokoju, ponieważ na najmłodszych czeka mały kącik dla dzieci.

W zmodernizowanym oddziale PKO Banku Polskiego nie ma tradycyjnych ulotek i plakatów – najważniejsze informacje o bieżącym funkcjonowaniu oddziału wyświetlane są na ogólnodostępnym ekranie. Większość czynności klienci mogą wykonać w asyście doradców na ekranach dotykowych lub wykorzystując swoje smartfony. Takie rozwiązania pozwalają ograniczyć konieczność wydruków papierowych, co ma bezpośredni wpływ na ekologię i ochronę środowiska. Placówka została wyposażona też w stanowisko internetowe, przy którym klient samodzielnie lub z pomocą doradcy może wykonać niezbędne operacje. Dzięki temu rozwiązaniu klienci mogą nauczyć się korzystania z kanałów zdalnych. Wystrój wnętrza ocieplają liczne akcenty roślinne oraz fototapeta przedstawiająca okoliczną przyrodę.

Oddział 3 PKO Banku Polskiego w Suwałkach to ważny i stały element miasta. Prowadzimy obsługę klienta indywidualnego – od dzieci po seniorów. Każda z tych grup oczekuje innego wsparcia. Właśnie z myślą o klientach przeprowadziliśmy modernizację oddziału, która całkowicie zmieniła jego charakter. Teraz, obok bogatej oferty, oddajemy naszym klientom nowoczesną przestrzeń, w tym kameralny pokój spotkań czy urządzenie samoobsługowe, w którym klienci samodzielnie wykonają podstawowe czynności takie jak zlecenie przelewu czy sprawdzenie salda. Cieszymy się, że teraz w nowych warunkach możemy podtrzymywać relacje z obecnymi klientami i zyskiwać nowychpodkreśla Marta Maciukanis, dyrektor oddziału.

Przestrzeń ma uniwersalny charakter. Znalazło się w niej miejsce na obsługę klientów przy trzech stanowiskach doradczo-transakcyjnych oraz w kameralnym pokoju spotkań biznesowych. Nowa aranżacja zapewnia dyskrecję i komfort obsługi. Dla klientów dostępny jest bankomat z funkcją wpłatomatu czynny całą dobę. W oddziale obsługę klientów prowadzi 4 doradców.

Obecnie wiele spraw bankowych możemy załatwić sami, bez wizyty w oddziale. Tych procesów, którymi można się zająć w sposób cyfrowy przybywa systematycznie, a banki cały czas pracują nad rozszerzeniem tych możliwości. W PKO Banku Polskim to proste, bezpieczne i wygodne, a jednocześnie pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Np. wpłacając lub wypłacając pieniądze w urządzeniu należącym do banku (bankomat czy wpłatomat) klient PKO Banku Polskiego nie zapłaci prowizji. Sieć urządzeń należących do nas to prawie 3 tys. bankomatów i ponad 1,3 tys. urządzeń z funkcją wpłaty. Właściciele PKO Konta dla Młodych mają darmowe konto, bezpłatne są również wypłaty i wpłaty gotówki ze wszystkich bankomatów PKO w kraju i wypłaty we wszystkich bankomatach na całym świecie. Karta płatnicza, BLIK, płatność zbliżeniowa telefonem, Apple Pay, Google Pay, a na zegarkach Garmin Pay i SwatchPay! – to tylko część możliwości, dzięki którym w wygodny i szybki sposób zapłacimy za zakupy stacjonarne lub internetowe, a środki od razu trafiają na konto odbiorcy.Klienci banku mogą korzystać z systematycznie wzbogacanych usług bankowości elektronicznej oferowanych pod marką iPKO (bankowość elektroniczna to m.in. możliwość opłacenia online rachunków za prąd czy mieszkanie bez konieczności wizyty w placówce), jak również z aplikacji mobilnej IKO, którą można zainstalować w telefonie i korzystać z szerokiego wachlarza funkcji bankowych i płatniczych 24 godziny na dobę w dowolnym miejscu. Za pomocą IKO można sprawdzić m.in. saldo i historię rachunku, zlecić przelew na numer rachunku bankowego do dowolnego odbiorcy, spłacić zadłużenie na karcie kredytowej, założyć lokatę czy doładować telefon na kartę. Klienci mogą również skorzystać z usługi wideodoradcy, gdzie podczas rozmowy on-line można złożyć wniosek o kartę kredytową, pożyczkę gotówkową, ubezpieczenie komunikacyjne oraz otwarcie limitu w koncie. Każdy kto chce porozmawiać on-line z doradcą banku na temat oferty dla klientów indywidualnych może to zrobić bez wychodzenia z domu, siedząc wygodnie ze smartfonem w dłoni lub przed komputerem.

Kilka pytań do Marty Maciukanis, dyrektor Oddziału 3 PKO Banku Polskiego w Suwałkach:

Państwa oddział obsługuje klientów od ponad 30 lat, co oznacza, że część osób jest z Wami od samego początku. Jak zmieniają się potrzeby klientów jeśli chodzi o ofertę i usługi bankowe?

Marta Maciukanis: Tak, to prawda. Nasz oddział jest ważnym elementem w tej części Suwałk i wśród jego mieszkańców. 30 lat to długi okres, gdzie potrzeby są coraz większe. Klienci mają coraz więcej obowiązków i coraz mniej czasu, dlatego PKO Bank Polski wychodzi temu naprzeciw i znacznie poszerza swoją ofertę i katalog usług, z których można skorzystać, np. dzięki aplikacji mobilnej IKO i serwisowi transakcyjnemu iPKO. Staramy się być miejscem, w którym klient załatwi wszystko, z czym do nas przychodzi – od wypłaty gotówki, przez ubezpieczenie samochodu, domu i życia, aż do bardziej skomplikowanych spraw finansowych. Podsumowując, zmieniamy się dla naszych klientów, to oni wyznaczają kierunek zmian.

Klientami są często seniorzy, którzy są szczególnie narażeni na próby oszustwa. Czy angażujecie się w akcje edukacyjne, które mogą uświadomić klientom, jak ochronić swoje oszczędności?

Oczywiście, bezpieczeństwo naszych klientów i ich oszczędności są dla nas najważniejsze, jesteśmy w stałym kontakcie z Suwalską Policją. Staramy się jak najczęściej rozmawiać o tym z klientami i ich edukować, by byli czujni i świadomi zagrożeń związanych z oszustwami. Czujemy, że to nasz obowiązek, by nasi klienci i ich oszczędności byli bezpieczni i co najważniejsze świadomi jak działają oszuści. Klienci darzą nas zaufaniem i czujemy się zobowiązani edukować ich jak najwięcej i jak najczęściej. Świadomość o coraz częstszych próbach oszustwa jest w tych czasach bardzo ważna. Podczas obsługi w naszym oddziale udało nam się już kilkukrotnie uratować oszczędności klientów, dzięki relacyjności którą stawiamy na pierwszym miejscu.

W jakim kierunku zmierzać będzie działalność kierowanego przez Panią oddziału?

Będziemy nadal wychodzić naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów indywidualnych. Dzięki nowym możliwościom, które dała nam modernizacja chcę w naszej pracy jeszcze bardziej skupić się na edukacji cyfrowej.  Zapraszamy wszystkich szukających nowoczesnego banku i doświadczonej obsługi- znajdziemy rozwiązania dla klienta w każdym wieku i na dowolnym etapie życia. Zależy nam na tym, aby klient chciał do nas wracać i czuł po wizycie, że uzyskał komplet niezbędnych informacji.

Z czego jest Pani wyjątkowo dumna jako dyrektor oddziału PKO Banku Polskiego?

Przede wszystkim z zespołu doświadczonych doradców pracujących w moim oddziale. Ich codzienna postawa i profesjonalizm oraz stawianie na relacyjność w kontaktach z klientami to powody, dla których klienci do nas wracają i czują się jak u siebie. Dumą napawa mnie rosnąca liczba zadowolonych klientów i fakt, że do nas wracają z rodziną, znajomymi. Odnosząc się do przeprowadzonej modernizacji jestem dumna z możliwości, jakie zyskaliśmy, które pozwolą na wdrożenie nowej formuły obsługi klienta, jeszcze bardziej nowoczesnej. Mam nadzieję, że klient będzie czuł się jeszcze bardziej komfortowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane