Reklama

Magia, marzenia, niespodzianki – suwalska Noc Bibliotek 2024

Data:

- Reklama -

Niezwykłe chwile mogli spędzić suwalczanie, którzy w sobotnie (8 czerwca) późne popołudnie odwiedzili Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej. Ogólnopolska edycja imprezy ma miejsce w październiku, ale u nas jest ona od lat organizowana w czerwcu, przy niezwykle sympatycznej pogodzie, więc zaanektowana także została przestrzeń przed obiektem – tu można było zrobić pamiątkowe zdjęcia, obejrzeć wystawę.

Oczywiście cała biblioteka tętniła życiem i w każdym zakątku prezentowane były rozmaite atrakcje: dla najmłodszych, nieco starszych i całkiem dorosłych miłośników książek i szeroko rozumianej kultury. Były warsztaty plastyczne, dwukrotnie otworzyła się magiczna skrzyneczka teatrzyku kamishibai, nie brakowało muzycznych akcentów – dźwięków gitary i akordeonu. W Sali im. Jadwigi Towarnickiej zaprezentowano sylwetki ludzi kultury związanych z naszym miastem, tu także rozmawiano o stacji nadawczej na Krzemianiusze (tak naprawdę ulokowana jest ona w Czerwonym Bagnie).

08 VI 2024; Suwałki – Biblioteka Publiczna – Noc Bibliotek
© 2024 Wojciech Otłowski

Do oddziału dla dorosłych mogli śmiało przyjść ci, którzy z różnych powodów zbyt długo przetrzymali biblioteczne lektury. W ramach nocy bez kar można było rozliczyć się z wszelkich takich zaległości. Zmierzający na piętro zatrzymywali się na schodach, gdzie wywieszone zostały prace Pauliny Polcyn-Nowackiej, która w Galerii Zaułek podpisywała zilustrowane przez siebie książki.

08 VI 2024; Suwałki – Biblioteka Publiczna – Noc Bibliotek
© 2024 Wojciech Otłowski

Było magicznie – za sprawą czarodziejskiego pokazu mody połączonego z konkursem, a także i słodko, bo tradycyjny punkt programu – oryginalny tort, nie tylko zachwycił wyglądem, ale i oczarował smakiem.

08 VI 2024; Suwałki – Biblioteka Publiczna – Noc Bibliotek
© 2024 Wojciech Otłowski

Hasło tegorocznej edycji imprezy to „Nic od nas bez nas”, a słowa te nawiązują do koncepcji nowej biblioteki, czy też nawet mediateki, obiektu, który ma powstać w nowej lokalizacji, między ulicami Reja i Piłsudskiego. Projektowi nie brakuje rozmachu, ma ciekawą formę, ale przede wszystkim – ma być prężnie działającą, pełną rozmaitych propozycji kierowanych do suwalczan instytucją. Niebawem prowadzone będą konsultacje społeczne, do udziału w których zachęcała dyrektor placówki, Maria Kołodziejska. A podczas sobotniej imprezy można było zobaczyć i komputerowe wizualizacji, i uroczą wersję z klocków Lego. Ucieszyły one młodszych i starszych uczestników imprezy. Oby i realizacja koncepcji dostarczyła suwalczanom wiele radości i pozytywnych wrażeń.

Fotografie w postaci pokazu slajdów: Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące budowy Mediateki w Suwałkach

W środę, 12 czerwca, w Aquaparku odbyło się pierwsze...

Dwie osoby ubiegają się o stanowisko dyrektora Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

W konkursie na stanowisko dyrektora Biblioteki Publicznej im. Marii...

Dużo wydarzeń w tym tygodniu

Koncerty - również młodzieżowe i gospel, spotkania, gra miejska,...

Sowa MOBI — aplikacja dla czytelników suwalskiej biblioteki już dostępna

Od dziś jeszcze łatwiej możecie korzystać z zasobów Biblioteki...