Reklama

Suwalczanka Jolanta Płońska zwycięża na Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy

Data:

- Reklama -

W sobotę, 15 czerwca w Skarżysku-Kamiennej odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów, Młodzieżowców i Seniorów Open, w którym wystartowało 170 zawodników z 38 klubów. Suwałki były reprezentowane przez dwoje utalentowanych zawodników: Jolantę Płońską w kategorii kumite Młodzieżowców +65 kg oraz Franciszka Kimszala w kumite Kadetów do 60 kg.

Suwalczanie osiągnęli połowiczny sukces. Franciszek Kimszal, mimo zaciętej walki, przegrał swój pierwszy pojedynek i nie zakwalifikował się do Mistrzostw Europy. Z kolei Jolanta Płońska okazała się niepokonana w swojej kategorii, zdobywając pierwsze miejsce i złoty medal. Dzięki temu to ona będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców, które odbędą się w październiku we Wrocławiu.

– Dla Joli będzie to debiut w tej kategorii wiekowej na arenie europejskiej, ale jej sukcesy z poprzednich lat, w tym tytuł Wicemistrzyni Europy Juniorek z zeszłego roku, są obiecującą zapowiedzią przyszłych osiągnięć. Jej ostatnie zwycięstwo, zdobycie Wicemistrzostwa Polski Seniorek dwa tygodnie temu, pokazuje, że potrafi skutecznie rywalizować i wygrywać z bardziej doświadczonymi zawodniczkami – komentuje trener Marek Krejpcio z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Mamy wicemistrzynię Polski w karate

W Wieliczce, 1 czerwca 2024 roku odbyły się 51....

Relacja z Turniejów Karate

Za nami dwa turnieje karate kyokushin, w których wystartowali...

Sukces suwalczan na Turnieju Vratislavia Cup 2024

27 kwietnia br. w sercu Wrocławia odbył się Turniej...

Kolejne sukcesy karateków

W dniu 9 marca zawodnicy Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin...