MiniEuro na horyzoncie

1
81
MiniEuro na horyzoncie Niebywałe Suwałki 7

 

7 września rozpocznie się w Suwałkach święto piłki nożnej. Na boiskach szkolnych zagra 16 młodzieżowych drużyn z Polski, Litwy, Norwegii, Francji, Łotwy, Obwodu Kaliningradzkiego, Ukrainy, Białorusi i Niemiec. Losowanie drużyn odbyło się w środę – 17 sierpnia w sali konferencyjnej aquaparku.

Do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy MiniEuro w ogóle odbędzie się nad Czarną Hańczą. Na drodze do realizacji pomysłu pojawiły się problemy finansowe. Dlatego teraz Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podkreśla, że organizacja turnieju piłkarskiego będzie możliwa dzięki środkom z Norweskiego Mechanizmu Finansowego. – Projekt „Ożywienie współpracy transgranicznej – międzynarodowe rozgrywki młodzieży w piłce nożnej MINI EURO Suwałki 2011” o wartości 43 tys. euro realizowany jest wspólnie z Mariampolem – mówi prezydent Suwałk. Wsparcie obiecał również PZPN.

Wigry znalazły się w grupie z Arką Gdynia oraz drużynami z Norwegii i Litwy. Losowanie drużyn przeprowadzili byli piłkarze, pełniący obecnie funkcję asystentów trenerów reprezentacji Litwy i Polski. Pierwszy w rolę „sierotki” wcielił się Jacek Zieliński, zastąpił go później Donatas Vencevicius.

Mecz finałowy MiniEuro ma odbyć się 10 września na stadionie miejskim – o ile stan murawy na to pozwoli. Do rozpoczęcia turnieju zostało bowiem niewiele czasu. Zanim jednak młodzieżowe drużyny zagrają w finale, będą musiały pokazać klasę na „Orlikach” przy Szkołach Podstawowych nr 11, 7, 9 i 8.

Turniej MiniEuro odbędzie się w terminie 7-11 września 2011 r. W tym czasie w Suwałkach przebywać będzie ok. 250 zawodników i osób towarzyszących – m.in. trenerów i opiekunów drużyn.

Grupy eliminacyjne Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Mini Euro Suwałki 2011:

GRUPA A:

1. Drukarz Warszawa

2. FC Priekuli Latvia

3. Progress Chernyakhovsk

4. Druskininkai Lietuva

GRUPA B:

1. Lechia Gdańsk

2. Pogoń Lwów

3. Olimpique Grande – Synthe

4. Marijampole Lietuva

GRUPA C:

1. MOSP Jagiellonia Białystok

2. Niemen Grodno

3. FC Wären Niemcy

4. Rejon Wileński Litwa

GRUPA D:

1. OSiR – Wigry Suwałki

2. Arka Gdynia

3. NFK Notodden

4. Alytus Lietuva

1 KOMENTARZ

Leave a Reply