Murawa do wymiany

0
119
Murawa do wymiany Niebywałe Suwałki
Fot. www.freedigitalphotos.net

 

Finał młodzieżowych rozgrywek MiniEuro 2011 ma odbyć się na stadionie miejskim w Suwałkach na początku września. Problem w tym, że obiekt nie uzyskał jeszcze pozwolenia na użytkowanie, a wykonawca nadal poprawia usterki i wymienia murawę, która już częściowo zdążyła się ukorzenić.

Modernizacja stadionu kosztowała ponad 20 mln złotych. Połowę tej kwoty musiało wyłożyć miasto w ramach wkładu własnego, połowę inwestycji dofinansowała Unia Europejska. Prace przy ulicy Zarzecze nadal trwają, choć zgodnie z umową powinny zakończyć się już na przełomie maja i czerwca. Kilka miesięcy temu wykonawca tłumaczył opóźnienia ostrą zimą, teraz w grę wchodzi już chyba tylko złośliwość rzeczy martwych. Przetarg wygrało konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Remontów i Budownictwa Ogólnego Sp. z o.o. w Suwałkach i „Tamex” Obiekty Sportowe S.A. Warszawa. To drugie przedsiębiorstwo w 2009 roku gościło nawet na łamach dziennika „Rzeczpospolita”. Dziennikarzy zainteresowały wówczas kontakty właściciela firmy, który miał osobom odpowiedzialnym za rozstrzyganie przetargów proponować łapówki. „Tamex” na suwalskim stadionie układa murawę. Układa, bo ta wymaga częściowej wymiany.

Pomiędzy warstwami trawy są szczeliny i nierówności. Odbiór był bardzo dokładny. Zalecenia dotyczą usunięcia wszystkich stwierdzonych wad – tłumaczy prezydent Czesław Renkiewicz. Włodarz Suwałk zaznacza, że w weekend firma „Tamex” miała usunąć usterki, co w efekcie oznacza wymianę trawy w niektórych miejscach. Prezydent sądzi, że mimo trudności, mecze finałowe MiniEuro, a następnie Wigier, zostaną rozegrane na stadionie przy ulicy Zarzecze.

Z młodzieżowymi rozgrywkami jest mniejszy kłopot. Nastoletni piłkarze mogą grać na połowie boiska. Większy problem mogą mieć dorośli gracze. Każda zmiana miejsca spotkania z terminarza rozgrywek wiąże się z dodatkowymi kosztami. – Jest jeszcze sporo czasu, aby trawa się ukorzeniła. Warunki atmosferyczne nam sprzyjają – uspokaja jednak prezydent.

Istotne jest to, że stadion nie został odebrany. Oprócz murawy są też inne wady. – Komisja odbierająca infrastrukturę drogową wymieniła szereg usterek. Dopiero po ich usunięciu nastąpi odbiór całościowy – dodaje prezydent miasta. Czesław Renkiewicz wspomina także o konieczności uzyskania pozwoleń na użytkowanie. We wtorek w Białymstoku prezydent Suwałk spotka się z Komendantem Wojewódzkim Policji, by omówić kwestie związane z bezpieczeństwem na stadionie.

Fot. www.freedigitalphotos.net

Dodaj komentarz