Reklama

Nowa „łączniczka” będzie doradzać wojewodzie

Data:

- Reklama -

 

PO uaktywnia się przed wyborami. Nowym doradcą wojewody podlaskiego na Suwalszczyźnie została Anna Naszkiewicz, przewodnicząca Platformy Obywatelskiej. Instytucja doradcy lub jak ktoś woli – łącznika – ma ułatwić życie samorządowcom i mieszkańcom północnej części województwa.

Funkcję doradcy wojewody podlaskiego, działającego na terenie Suwalszczyzny, Sejneńszczyzny i Augustowszczyzny, Anna Naszkiewicz pełni od poniedziałku – 22 sierpnia. Jak podkreślił podczas spotkania z dziennikarzami wojewoda Maciej Żywno – działaczka PO jest osobą aktywną społecznie, która zna problemy Suwałk i Suwalszczyzny, zna też strukturę funkcjonowania samorządu i administracji. – To mój łącznik z organizacjami pozarządowymi i z samorządami – twierdzi Żywno. Założenie jest takie, by doradca pomagał w rozwiązywaniu problemów na naszym terenie, ale i reprezentował urząd podczas oficjalnych spotkań.

Okazuje się, że łączniczka już teraz będzie miała sporo zajęć. – W piątek wpłynęły do mnie interpelacje dwóch posłów – Leszka Cieślika i Roberta Tyszkiewicza. To nowe tematy, dlatego potrzebuję osoby, która będzie je monitorować – mówił wojewoda. Chodzi o to, aby mały ruch graniczny z Obwodem Kaliningradzkim nie ominął Suwalszczyzny. – W obecnym projekcie zagadnienie dotyka tylko i wyłącznie województwa warmińsko-mazurskiego – przypomniał Maciej Żywno.

W ułatwienie kontaktów między samorządem a wojewodą wierzy także Czesław Renkiewicz. – Cieszę się, że jest osoba, z którą będziemy mieli częsty kontakt. Ktoś taki przyda się do współpracy na co dzień – ocenia prezydent Suwałk.

Anna Naszkiewicz zapewnia, że chce działać z pozytywną energią, własnym pomysłem i odpowiedzialnością. Sprawdzian skuteczności nowa łączniczka przejdzie już niebawem, podczas cotygodniowych dyżurów (środa w godz. 15.30-16.30). Biuro łącznika mieści się w pomieszczeniach Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, przy ulicy Sejneńskiej 13, w pokoju nr 17 (na parterze).

Anna Naszkiewicz ma 31 lat. Ukończyła studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Pracuje w Parku  Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach, na stanowisku zastępcy dyrektora. Od roku posiada państwową licencję zawodową zarządcy nieruchomości.

4 KOMENTARZE

  1. trudna sprawa, to też jest cios polityczny, bo w innym wypadku nie podkreślano by w materiałach do prasy jej przynależności politycznej. Babka będzie się teraz pojawiać na festynach itp i promować rząd… Żywno o takie rzeczy nie podejrzewałem

  2. „działaczka PO jest osobą aktywną społecznie, która zna problemy Suwałk i Suwalszczyzny, zna też strukturę funkcjonowania samorządu i administracji. ” – bo tak napisała w CV

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Miasto dostało pieniądze na otwarcie czwartego żłobka

Suwałki szykują się do utworzenia czwartego żłobka miejskiego, w...

Prezydent Suwałk o koncercie TVP: Nie mogę nikomu zakazać korzystania z terenu miejskiego

Temat odwołanego koncertu z okazji 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury...

Podlaskie Forum Gospodarcze za nami: Dyskusje o drogach, kolei i lotniskach

W piątek, 11 sierpnia odbyło się ważne spotkanie w...

Wbicie łopaty pod inwestycję drogową jak wiec przedwyborczy?

W Suwałkach, w sobotę, 5 sierpnia odbyła się uroczystość...