Reklama

Nowy sezon artystyczny z nowym sprzętem

Data:

- Reklama -

<strong>rokis suwalki Suwalski</strong>

Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach odnowi zasoby sprzętowe. Zakup za 221 tys. złotych zostanie zrealizowany za pieniądze pozyskane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– Sprzęt będzie wykorzystywany do szerokiej działalności ROKiS, m.in. przy organizacji imprez plenerowych, spektakli teatralnych, koncertów – informuje Mariusz Klimczyk, dyrektor placówki kulturalnej. Dodaje także, że środki zostaną przeznaczone na zakup instrumentów dla Suwalskiej Orkiestry Kameralnej „Camerata dell’Arte”.

Nowy sprzęt ma trafić do suwalskiej placówki do końca sierpnia, po zakończeniu przetargu, w którym zostanie wyłoniony dostawca.

„Zakup sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego do prowadzenia działalności statutowej ROKiS w Suwałkach” to projekt realizowany w ramach programu „Infrastruktura Kultury”. MKiDN przekaże placówce nie całą kwotę, a jedynie dofinansowanie w wysokości 41 tysięcy złotych. Pozostałe środki wyłoży miasto (150 tysięcy złotych). Wkład własny ROKiS-u wyniesie 30 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zmarł badacz Suwalszczyzny, wybitny etnograf Marian Pokropek

W dniu 13 stycznia 2023 roku zmarł prof. Marian...

Z rzek wybrali ponad 220 ton śmieci. Akcje odbyły się również na Suwalszczyźnie

Tegoroczna edycja największej w Polsce akcji społecznego sprzątania rzek...