Nowy sezon artystyczny z nowym sprzętem

<strong>rokis suwalki Suwalski</strong>

Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach odnowi zasoby sprzętowe. Zakup za 221 tys. złotych zostanie zrealizowany za pieniądze pozyskane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– Sprzęt będzie wykorzystywany do szerokiej działalności ROKiS, m.in. przy organizacji imprez plenerowych, spektakli teatralnych, koncertów – informuje Mariusz Klimczyk, dyrektor placówki kulturalnej. Dodaje także, że środki zostaną przeznaczone na zakup instrumentów dla Suwalskiej Orkiestry Kameralnej „Camerata dell’Arte”.

Nowy sprzęt ma trafić do suwalskiej placówki do końca sierpnia, po zakończeniu przetargu, w którym zostanie wyłoniony dostawca.

„Zakup sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego do prowadzenia działalności statutowej ROKiS w Suwałkach” to projekt realizowany w ramach programu „Infrastruktura Kultury”. MKiDN przekaże placówce nie całą kwotę, a jedynie dofinansowanie w wysokości 41 tysięcy złotych. Pozostałe środki wyłoży miasto (150 tysięcy złotych). Wkład własny ROKiS-u wyniesie 30 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz