Reklama

SUM interweniuje – kulturalnie

Data:

- Reklama -

 

<strong>Closterkeller Suwałki</strong>No i doczekaliśmy się. Od dawna zapowiadamy, XX koncert organizowany przez nieformalną grupę Suwalskie Ucho Muzyczne, odbędzie się już w przyszłym tygodniu (26 sierpnia). Jak na mały jubileusz przystało, zagra więcej zespołów niż zwykle. W dodatku artyści wystąpią w miejscu nietypowym, więc i wrażenia mogą być niezapomniane.

Tym razem SUM wspomógł się środkami unijnymi z programu Kapitał Ludzki. W organizację koncertu włączyła się 12-osobowa grupa „Interwencja kulturalna” (http://www.facebook.com/event.php?eid=177876232283708), stworzona przez uczestników projektu „Wyzwanie liderów lokalnych”. Pawła Bydelskiego i Marcina Siejdę, pomysłodawców SUM-a wsparło tym razem także Stowarzyszenie „Macierzanka” z Wiżajn.

Szkolenia odbywające się w ramach projektu miały na celu przedstawienie zasad organizacji imprez. Dobre rady przez „dwunastu kreatywnych” zostaną od razu sprawdzone z praktyce, bo oprócz koncertu „Interwencja kulturalna” będzie musiała zorganizować też wystawę. – Kilkanaście osób dostarczyło już prace. Są to głównie fotografie, obrazy i rysunki. Finał rozegra się w suwalskiej Pizzerii-Galerii „Rozmarino” w drugiej połowie września – zapowiada Paweł Bydelski. Założenie jest takie, by każdy z twórców-amatorów zaprezentował trzy „dzieła”, wybrane rzecz jasna po wcześniejszej selekcji. – Przed wernisażem wydamy folder z formie ulotki. Chodzi nam o utrwalenie wystawy i wypromowanie artystów – dodaje Bydelski.

Wystawa dopiero za kilka tygodni, wcześniej suwalczanie będą mogli wybrać się na koncert. Po starej lokomotywowni i dworcu PKS scena Suwalskiego Ucha Muzycznego stanie w centrum Suwałk – na tyłach kamienic w pobliżu ul. Chłodnej. 26 sierpnia o godz. 17.02 w śródmieściu zabrzmią piosenki „Transsexdisco”, „1984”, „Nologo” i „Prawie Sławnych”. – Wybór miejsca to w pewnym sensie sugestia dla włodarzy miasta, by przy okazji tworzenia parkingu w centrum, pomyśleć o wydzieleniu miejsce na inne inicjatywy, m.in. koncerty – proponuje Paweł Bydelski.

[youtube]zuv1ZDU403U[/youtube]

XX SUM na pewno nie będzie ostatnim. Kolejne koncerty odbywać się będą pod szyldem nowego stowarzyszenia, ale o tym już innym razem.

Fot. Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Moje miejsca – Suwalszczyzna. Przewodnik osobisty

Przypatrując się ofercie gospodarstw agroturystycznych można zauważyć, że dużą...

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Zmarł badacz Suwalszczyzny, wybitny etnograf Marian Pokropek

W dniu 13 stycznia 2023 roku zmarł prof. Marian...