MiniEuro 2011 – inauguracja z polityką w tle

0
416
MiniEuro 2011 – inauguracja z polityką w tle Niebywałe Suwałki 30

 

Otwarcie nowego stadionu za ponad 20 mln złotych i inaugurację młodzieżowych rozgrywek w piłce nożnej MiniEuro 2011 przyćmiła polityka. Do tej samej bramki strzelali i prezydent Suwałk, i ksiądz, ale też marszałek województwa wraz z posłami zabiegającymi o reelekcję.

Podczas inauguracji Suwałki Blues Festival 2011 na scenę wyszedł poseł PSL – Jan Kamiński. Potem poszło już z górki. Przy każdej możliwej okazji pojawiały się kolejne twarze – dobrze znanych polityków, mniej lub bardziej zasłużonych dla regionu. Niedawno do Puńska dotarł nawet Jarosław Kaczyński, który dyskusję o poprawieniu stosunków polsko-litewskich rozpoczął od wypowiedzi o łamaniu praw Polaków w kraju naszych sąsiadów. Wcześniej Janusz Palikot o etyce mówił przed jedną z suwalskich podstawówek, rozdawał też uczniom ulotki informacyjne, a na tablicy ogłoszeń powiesił plakaty. W ostatni czwartek nadszedł moment kulminacji. Rozgrywki sportowe dla młodzieży odbyły się w barwach Platformy Obywatelskiej.

Modernizacja stadionu piłkarskiego została w połowie sfinansowana ze środków unijnych. Pieniądze na realizację inwestycji przyznał Urząd Marszałkowski. Obecność Jarosława Dworzańskiego, marszałka województwa podlaskiego na otwarciu stadionu i rozpoczęciu międzynarodowych zawodów piłkarskich nie była więc niczym zaskakującym.

Co jednak robili tam poseł Leszek Cieślik i Robert Tyszkiewicz, którzy niemalże przyćmili samą uroczystość i najważniejszych gości imprezy – czyli młodych piłkarzy z miast regionu i z zagranicy. Nie można nie zauważyć, że poseł Tyszkiewicz Suwalszczyznę odwiedza ostatnio dość często – chociażby z powodu incydentów w Puńsku. Niestety, wszystko wskazuje na to, że spod pomalowanego pomnika w Puńsku kampania przeniosła się i na inne sfery życia. Wybory już za miesiąc. Co jeszcze do tego czasu wymyślą kandydaci? Coraz głośniej mówi się o debacie przedstawicieli różnych opcji. Podobno trwają teraz poszukiwania „neutralnego gruntu”.

Informacje na temat rozgrywek MiniEuro 2011 – http://www.minieuro2011.pl

Leave a Reply