Szukając obrazów

1
50
Szukając obrazów Niebywałe Suwałki 3

 

Poszukiwania obrazów warto rozpocząć w Centrum Sztuki Współczesnej – Galerii Andrzeja Strumiłły w Suwałkach. Do końca miesiąca będzie prezentowana tam wystawa słuchaczy Akademii Fotografii i Przedsiębiorczości w Białymstoku, których wykładowcą jest znany fotograf pochodzący z Suwałk – Grzegorz Jarmocewicz.

Prezentacja młodych artystów odbyła się cieniu pogrzebu Stanisław Wosia. – To był przyjaciel naszego muzeum. Współpracowaliśmy od zawsze. Organizowaliśmy wystawy jego prac i wystawy, których oprawa plastyczna wyszła spod jego ręki – mówił Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach. Słuchacze białostockiej akademii swoje prace zaprezentowali w Suwałkach po raz pierwszy. W przyszłym roku w CSW odbędzie się kolejna wystawa ich twórczości. Swój dorobek artystyczny przedstawi także Grzegorz Jarmocewicz.

Z Akademią Fotografii i Przedsiębiorczości w Białymstoku związany był nie tylko Stanisław Woś. Wykładowcą tej szkoły jest również znany w środowisku artystycznym miasta – Radosław Krupiński. Dobrych rad udziela studentom także Beata Hyży-Czołpińska, która zajmie się reżyserią filmu dokumentalnego o Alfredzie Wieruszu Kowalskim. Na pomysł realizacji projektu filmowego wpadła Eliza Ptaszyńska, kustosz Muzeum Okręgowego w Suwałkach. Zdjęcia do filmu powinny rozpocząć się za kilka tygodni.

Więcej informacji na stronie: http://csw-as.org

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz