„The Bill” w trasie

0
220

 

Ten zespół występuje na scenie od lat 80-tych. W najbliższą sobotę (10 września) „The Bill” zagra w Suwałkach z inicjatywy Suwalskiego Ucha Muzycznego. Będzie to XXI koncert zorganizowany przez znaną suwalczanom nieformalną grupę.

Tym razem „gwiazda” zagra bez żadnego supportu. Początek około godz. 19:47 w Restauracji „Na Starówce” (ul. Chłodna 2). XXI koncert, podczas którego zagra „The Bill”, jest już kolejną inicjatywą SUM-a na przestrzeni ostatnich tygodni. Niedawno na pożegnanie wakacji podczas koncertu plenerowego zagrały cztery grupy: „NOLOGO”, „Prawie Sławni”, „1984” i „Transsexdisco”.

Co nas czeka tym razem? Sporo energetycznej muzyki w starym stylu. The Bill powstał w 1986 r. w Pionkach. Do 1996 roku grupa nieprzerwanie koncertowała i wydawała płyty. Po „Daję Wam Ogień” zespół zawiesił działalność na 8 lat, by powrócić w 2004 roku. Trzy lata po reaktywacji (w 2007 roku) ukazała się piąta płyta The Billa – „Niech Tańczą Aniołowie”. A zaraz po niej zespół wydał archiwalny materiał z lat 1988-1990, zatytułowany „Lekcja Historii”. Rok 2009 rozpoczął się dla The Bill’a udziałem w wielkiej trasie koncertowej „Punky Reggae Live” i nagraniem materiału na siódmą płytę. „Historie Prawdziwe”, która pojawiła się w sprzedaży 2009 roku.

Muzycy podkreślają, że nigdy nie próbowali kopiować innych, choć zapewne w ich twórczości słychać wpływy Dead Kennedys, Exploited, GBH, Ramones, Discharge i Dezertera.

Bilety: 15 pln w przedsprzedaży (Warka, ul. Chłodna2, Suwałki) oraz 20 pln w dniu koncertu.

Mamy niespodziankę. Portal „Niebywałe Suwałki”, który jest patronem medialnym koncertu, zaprasza do udziału w konkursie. Mamy 3 wejściówki – wystarczy do nas napisać (niebywalesuwalki@gmail.com) i w mailu podać pierwszy skład zespołu „The Bill”. Kto udzieli odpowiedzi najszybciej, wygra bilet.

Fot. Oficjalna strona zespołu.

[pro-player]http://www.youtube.com/watch?v=FosCx3nMzHk[/pro-player]

Leave a Reply